Хебър е само на точка от професионалния футбол

Време за четене: 3 минути

Хебър направи важна стъпка към завръщането в професионалния футбол, след като спечели домакинството си над коравия тим на Пирин (Разлог) с 3:1.

Радостта от този успех бе допълнена от загубата на основния конкурент Оборище като гост на открадналия точка и от стадион Бенковски отбор на Надежда (Доброславци), като по този начин преднината на пазарджиклии на върха вече е 12 точки и на практика е нужно спечелването само на една точка в оставащите четири мача за гарантирането на жадуваната промоция за Втора Лига.

Мачът започна с домакински натиск и още в седмата минута Георги Недялков получи шанс да стреля от добра позиция, но ударът му премина встрани от вратата.

Това подейства мотивиращо за хебърци и две минути по-късно Тонев бе изведен в добра позиция, но се засуети и ударът му бе блокиран. В 13-ата минута логичното се случи и пазарджиклии ликуваха. След добре разиграна комбинация по левия фланг Анди Краев пусна нисък пас успоредно на голлинията и от непосредствена близост Георги Недялков откри резултата – 1:0! Домакинският натиск продължи и след пет минути след поредната добра комбинация, този път отдясно на атаката, Цветелин Тонев пусна пас по земята към Пехливанов, той пропусна топката и тя продължи към непокрития Анди Краев, който с мощен удар от дъгата на наказателното поле разтресе напречната греда. В следващите минути момчетата на Николай Митов дадоха възможност на съперника си да вземе глътка въздух и поуспокоиха темпото, но въпреки това до края на полувремето пропуснаха няколко положения за втори гол.

След почивката играта отново се водеше предимно в полето на гостите и отново напречната греда се оказа верен помощник на вратаря на Пирин след хубав далечен удар на Пехливанов.

Малко по-късно пробив на Тонев от ляво завърши с центриране пред опразнената врата на гостите, но защитник в син екип успя да блокира Недялков и топката излезе в ъглов удар. В 55-ата минута при една контра, Георги Недялков показа завидна за ръста си бързина, с която надбяга защитата на гостите и пусна остър нисък пас към Цецо Тонев, който на празна врата удвои преднината на Хебър – 2:0! При този резултат последва леко отпускане в домакинските редици, което моментално бе наказано. В 62-ата минута пре една добра атака и последвало центриране отляво, Мартин Татаров вкара с глава от близко разстояние за 2:1. Шест минути по-късно отбраната на Хебър проспа едно центриране и ударът на нападател на Пирин се отби от напречната греда. В следващите минути гостите се опитаха да се възползват от моментното въодушевление в редиците си, но не успяха да стигнат до успех. Така се стигна до 71-ата минута, когато Дани Пехливанов овладя центриране отляво и с хубав удар от границата на наказателното поле не остави шанс на вратаря на гостите, оформяйки крайното 3:1! Това окончателно сломи съпротивата на гостите и до края на мача хебърци пропуснаха да направят победата си по-убедителна.

Така след края на този кръг, отборът на Хебър запази първото си място в класирането и увеличи преднината си пред втория Оборище на 12 точки.

Това означава, че всяка спечелена точка от Хебър или загубена такава от страна на Оборище в оставащите четири кръга ще подпечата визите на пазарджиклии към професионалния футбол.

Съставът на Хебър: Петър Дебърлиев, Кристиян Михайлов, Слави Косов, Мартин Сечков, Цветан Павлов, Атанас Велев (59 – Кирил Георгиев), Андриан Краев (74 – Якуб Идризов), Руслан Иванов, Цветелин Тонев, Даниел Пехливанов (75 – Родриго Барони), Георги Недялков.