Хебър загуби и втория мач

Време за четене: 2 минути

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) вървят уверено към титлата в Суперлигата.

Воденият от Николай Желязков тим записа втора победа във финалната серия с Хебър, като отново победи, този път с 3:0 (29:27, 25:16, 25:22), в мач, изигран в зала „Васил Левски“.

Играта вървеше равностойно до 6:6, след което бургазлии набраха инерция и поведоха в резултата. „Тигрите“ се приближиха до съперника при 14:15, а при 17:17 изравниха. Това се случи още няколко пъти, при 23:22 поведе в резултата. Заформи се интрига, като до края двата отбора си разменяха лидерството и се бореха за всяка топка и всяка точка. Шампионите обаче показаха воля и затвориха след 5 геймбола, вземайки аванс.

Втората част бе под диктовката на гостите.

Оформи се добра преднина, която постепенно се увеличаваше и нарастна до 20:9. Носителите на Купата не се отказаха и успяха да намалят част от дистанцията. Нефтохимик увеличи преднината си след 25:16 и вече предвкусваше победата.

Пазарджиклии поведоха в третия гейм, като обаче не запазиха темпото стабилно и позволиха на шампионите да поемат отново инициативата.

Ситуацията от втората част се повтори, като се задържа до 22:15. Последва силна серия на домакините, стигайки се до 22:22. Това бе и преломният момент, в който момчетата на Николай Желязков не позволиха повече противодействие и съумяха да затворят чисто.

Най-полезен бе Николай Учиков с 13 точки (1 ас), Георги Петров завърши с 11 точки (1 ас, 2 блокади). Теодор Тодоров приключи с 10 точки (5 блокади). За Хебър Брадли Гънтър бе над всички с 20 точки (2 аса). 10 точки добави Александар Ляфтов (1 ас, 1 блокада).

Третият мач от серията е на 23 април (вторник) в Бургас, като евентуална победа ще донесе трета поредна и общо четвърта титла в Суперлигата.

Николай Желязков: Браво на отбора, страхотна игра и характер.

Бяхме спокойни и запазихме това спокойствие докрай. В състава на Хебър имаше излишно напрежение и те не издържаха във важните моменти. При две победи навън само с един изгубен гейм, ще е глупаво, ако говоря за нещо, от което не съм доволен. Браво на отбора. Страхотна игра и характер. Надиграваме отбора на Хебър. Колегата се беше изнервил нещо, него трябва да питате, седи тук на линията, обяснява се. Направили сме две крачки. Логично е да сме фаворити. Трябва да вземем един мач от три, а в две от срещите сме домакини. Трябва да бъдем в най-добро състояние за мачовете у дома, надявам се да затворим серията в Бургас. Имахме на моменти добра игра в центъра.

Атанас Петров: Не изглеждахме така, както искахме.

Изпаднахме в много сложна ситуация заради контузиите. Не можахме да разчитаме на хората, които играят заедно цяла година. Поради тази причина не изглеждахме така, както искахме. Момчетата се бориха, играха със сърце и желание, а това е най-важното. Нефтохимик е по-опитният отбор от нас.