Хебър загуби първия мач срещу Нефтохимик

Време за четене: 3 минути

Хебър загуби първия мач от финалната серия срещу Нефтохимик с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19).

В първата част играта тръгна равностойно и продължи така до 8:8. След това волейболистите на Нефтохимик набраха инерция и излязоха напред. Разликата се увеличи до 16:8, след което домакините стопиха част от разликата. Въпреки това, тя остана стабилна и бургазлии поведоха в мача след 25:16.

В началото на втория гейм гостите започнаха силно, но “тигрите” поеха инициативата. Бургаският тим на няколко пъти изравни, но не успя да преодолее съперника и резултатът бе изравнен от момчетата на Атанас Петров.

Третата част протече под диктовката на Нефтохимик, като стартира ударно с 5:1. Пазарджиклии намалиха дистанцията, но в следващите минути играта на опонента продължи във възходяща линия и не остави на домакините шанс за противопоставяне. Шампионите увеличиха аванса си на 2:1 гейма.

Решителният четвърти гейм бе равностоен до 6:6, но отново бургазлии дадоха силен отпор и заформиха битка. След средата на частта хегемонията на волейболистите на Николай Желязков продължи с пълна сила и след 25:19 и 3:1 гейма успехът бе факт.

Най-резултатен бе Николай Учиков с 22 точки (1 ас, 1 блокада). По 13 точки добавиха Георги Петров (1 ас, 4 блокади) и Теодор Тодоров (7 блокади). За Хебър Брадли Гънтър завърши с 11 точки, 10 точки добави Александар Ляфтов (2 аса, 1 блокада).

Вторият мач от серията е днес, 16 април, в зала “Васил Левски”.

Атанас Петров: Проблемите бяха изцяло в нашето поле.

Играхме по-слабо, волейболистите на Нефтохимик играха по-силно и ни биха. Средно доволен съм от началния удар, защото не беше по-силен от този на съперника. Мисля, че ги надиграхме в центъра, а утре, във втория мач очаквам победа. Изглеждахме спокойни, но сервисът, който би Нефтохимик не ни позволи да играем волейбол. Проблемите бяха изцяло в нашето поле. В следващия мач трябва да играем по-спокойно, мисля, че трябва да се поуспокоим и да уравновесим посрещането си, както и да играем по-смело в атака. Играем еднакво добре както у дома, така и навън. По-ангажиращо е да играем пред нашата публика.

Николай Желязков: Надиграхме категорично Хебър.

Надиграхме отбора на Хебър категорично на всички елементи. Спечелихме заслужено срещата. Във втория гейм направихме доста грешки и го загубихме. Резултатът можеше да бъде още по-категоричен. В крайна сметка в плейофната серия това няма значение, важен е резултата, като спечелихме първата среща. Сега трябва да възстановим максимално добре и да се подготвим за следващия двубой. Да излезем пределно мотивирани и да спечелим и втората среща като гости. Всички коментират елемента посрещане. Смятам, че всички отбори не са перфектни този елемент. Мисля, че ние намерихме един изключително добър баланс и се справихме много добре. Относно крайните нападатели на Хебър и как Нефтохимик е успял да ги спре Николай Желязков заяви: Предполагам че добре сме си научили урока.

А що се отнася до играта в центъра, треньорът коментира че отборът му е можел да се справи още по-добре и там е имал резерви.

Не бяхме достатъчно агресивни и категорични в центъра. В последно време ни се получаваше много добре тази игра, но всеки мач е различен. Важното е да намерим в определени моменти баланс, така че да спечелим. Смятам, че се справихме добре.