Хебър победи в Сандански

Време за четене: 2 минути

Хебър спечели първа победа в Сандански срещу Вихрен.

“Зелените” победиха с 2:1 с голове на Руслан Иванов в 35-та минута и Кирил Георгиев в 56-та. Играчите на Николай Митов надхитриха четвъртия в класирането на много тежкия за игра терен и запазиха преднината си от седем точки пред Оборище. Именно поради това срещата на стадиона в Сандански беше повече пълна с борба и единоборства, а не с футболни достойнства.

Все пак гостите поведоха преди почивката. Цветелин Тонев асистира на Руслан Иванов, който даде аванс на водача в класирането. През втората част Кирил Георгиев удвои, като успокои тима на Митов. Само две минути по-късно Александър Якимов беше оставен непокрит и с глава изравни след центриране от ъглов удар. В този момент играчите на Здравко Лазаров повярваха в равенството, но футболистите на Хебър не отстъпиха и запазиха преднината си. В 75-ата минута Митко Петков от домакините и Цветан Павлов се сблъскаха лошо глава в глава, като бяха закарани в болница.

Победа записа и Оборище (Панагюрище). Отборът на Воин Войнов, който призна превъзходството на Хебър в средата на седмицата, победи с минималното 1:0 у дома правещия много силна пролет тим на Банско.