Оборище все по-близо до Хебър след победа в Сливница

Време за четене: 2 минути

Отборът на Оборище (Панагюрище) записа ключов успех в битката за първото място в Югозападната Трета лига.

Играчите на Воин Войнов победиха с 1:0 Сливнишки герой в Сливница. В герой за „зелените“ се превърна Петър Петров, който вкара единственото попадение в срещата. Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините в 13-ата минута, когато Васил Тачев нацели гредата, след което топката се озова в Георги Стефанов, който от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. В 26-ата минута “зелените” направиха много добра атака. Петър Петров проби през центъра на терена, след което подаде на фланга към Колев. Той насочи кълбото в наказателното поле към Стефанов, но нападателят не успя да засече топката с глава.

В 39-ата минута гостите стигнаха до първото попадение.

В автор на гола се превърна Петър Петров, който се разписа с техничен удар с левия крак. В 76-ата минута домакините от Сливница бяха много близо до изравняване на резултата. Весислав Иванов напредна с топката, след което стреля от далечна дистанция, но топката се отби в горната греда. В последните минути отборът на Петър Малинов се опита да стигне до точката, но футболистите на Оборище се справиха с атаките на домакините и заслужено спечелиха трите точки в Сливница. Успехът на „войводите“ го доближи на четири точки от лидера Хебър, който направи грешна стъпка – 0:0 в домакинския си мач с Надежда (Доброславци).

Воин Войнов: Първото място ще бъде решено след 10 дни

Щастлив съм, че успяхме да победим силен отбор като Сливнишки герой и то на неговия стадион. Петър Петров вкара красив гол, но той това го може и затова не съм изненадан. През втората част домакините имаха териториално предимство, но това е нормално с огледа на факта, че губеха в резултата и трябва да рискуват повече. С оглед на вече доста по-малката дистанция от Хебър, прекият двубой между двата отбора в Пазарджик ще реши до голяма степен изхода на класирането. Ние продължаваме да си играем мач за мач. Разбрах, че Хебър са завършили наравно у дома и разликата с тях е вече четири точки. До голяма степен след прекия мач в Пазарджик ще отпаднат доста от неизвестните.