Хебър ще е домакин на Добруджа в първите два полуфинални мача

Време за четене: 2 минути

Хебър посреща тима на Добруджа (Добрич) в спортна зала “Васил Левски”, където ще се състоят първите две срещи от 1/2-финалните плейофи на Суперлигата!

Играе се до 3 победи от 5 срещи. Датите са 31 март (неделя) и 1 април (понеделник), часът е 18:30, а входът отново е свободен! Нека подкрепим нашите момчета в битката за първенството! Смело напред!

Шампионът Нефтохимик (Бургас) се класира на полуфинала на Суперлигата, след като надигра като гост Левски (София) с 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) във втори 1/4-финален двубой, игран в зала „Христо Ботев“ в столицата.

В първия мач бургазлии победиха със същия резултат, и така спечелиха серията с 2:0 успеха. Най-резултатен бе пазарджиклията Николай Учиков с 24 точки (2 аса), а Ален Джорджевич добави 10 точки (2 аса, 1 блокада). За Левски Смилен Мляков приключи с 15 точки. Трифон Лапков се отчете с 8 точки (1 ас, 1 блокада).

На ½ финала Нефтохимик ще срещне ЦСКА, който отстрани Пирин (Разлог) с две убедителни победи в серията.

Домакинското предимство е за „армейците”, които финишираха втори в редовния сезон. Първите 2 мача са в София. Добруджа (Добрич) също се класира за полуфинал на мъжката волейболна Суперлига, където ще срещне нашия Хебър. Добричлии затвориха срещу Монтана с 2:0, след като победиха и като гости с 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) в зала „Младост“. За разлика от първия мач, завършил драматично 3:2 в полза на волейболистите на Пламен Христов, добричлии водеха играта от самото начало и изпуснаха лидерската позиция само в третия гейм.

Хебър се класира на полуфиналите в Суперлигата, след като надигра категорично като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:21, 25:10, 25:16) във втори четвъртфинален мач.

Така след като в първия двубой „тигрите“ победиха съперника със същия резултат продължават напред. Домакините започнаха силно срещата, оформяйки добра преднина. Доминацията продължи до 10:9, след което пазарджиклии обърнаха нещата в своя полза. Волейболистите на Атанас Петров запазиха темпото до края и поведоха с 1:0 гейма.

Втората част протече изцяло под диктовката на гостуващия отбор, като русенци успяха да вземат едва 10 точки. Третият гейм тръгна силно за Хебър, след което играта бе равностойна. След 9:9 момчетата на Атанас Петров отново излязоха напред, като допуснаха изравняване при 15:15. В оставащите минути пазарджиклии набраха инерция и мачът бе просто доигран.