Резултати от мачовете през уикенда

Време за четене: 3 минути

Чико-Бунара дръпна с десет точки на Чепинец.

Лидерът в „А” ОГ Чико-Бунара е все по-близо до предсрочно спечелване на първото място. За това дейно му помагат и преследвачите, които не спират да се дънят. Чико-Бунара очаквано победи с 2:0 при визитата си на Тракиец (Главиница) и дръпна с нови три точки пред втория Чепинец (Велинград), който пък стъпи накриво в Мирянци. Така бяжани увеличиха аванса си пред Чепинец на цели 10 точки, което с оглед на класата си им, е равносилно на класиране за баражите. Чисто математически това би трябвало да се случи до няколко кръга.

С ремито си във Величково – 0:0 срещу едноименния местен тим, Балкан (Варвара) вече стана едноличен водач при хиксаджиите – девето равенство от началото на първенството и все по-илюзорни шансове за влизане в тройката.

Не спира да се дъни и Левски (Паталеница).

След загубата от Родопи (Козарско) в миналия кръг с 0:1, сега паталенчани бяха на косъм от домакински провал срещу друг борещите се за спасение – Марица (Белово). Футболистите на Стоил Фърцов спасиха точката в самия край на мача, но като цяло са в трудна серия – спечелиха едва две точки от последните си три мача. В 22-рата минута младокът Венцислав Ганев – Бурята нацели страничната греда на домакините и само малшансът попречи да даде аванс на своите. През втората част Антонио Цветански изведе Марица напред в резултата след точно реализирана дузпа. След това и двата отбора си размениха по няколко положения, ав 83-та минута Левски изравни резултата.

Самоубийствено реми направиха Ботев (Момина клисура) и Родопи (Козарско). След 1:1 малко по-доволни могат да бъдат гостите, които все пак се върнаха с една точка у дома.

Донякъде изненадваща е минималната победа на ФК Брацигово 1:0 над борещия се за оцеляване Оборище II. Тук се очакваше далеч по-убедителен успех на фона на зимната селекция на домакините и в същото време отслабването на панагюрци.

“Б” ОГ Юг

В среща от XIII кръг на “Б” ОГ Зенит (Ветрен дол) победи като гост Коба (Радилово) със 7:4. Головете за Зенит реализираха Георги Георгиев – 3, Ивайло Атанасов – 2, Людмил Спасов и Венцислав Димитров. С асистенции се отличиха Павел Влахов – 2, Людмил Спасов – 2, Венцислав Димитров, Ивайло Атанасов и Дамян Куманов.

Бенковски победи с минималното 1:0 като гост Тракия (Звъничево). Голмайстор за црънчани беше Митко Арнаудов.

Левски (Ракитово) записа първа победа за 2019 година след 3:2 в своя полза срещу Милеви скали (Семчиново).

Пред близо 200 зрители на стадион „9 септември“ двата отбора предложиха добра продукция за стандартите на пета лига. В 37-та минута на срещата Ясен Таратаев даде аванс на Левски. При този резултат двата състава се разделиха на почивката. В началото на втората част гостите от Семчиново стигнаха до изравнително попадение. В 48-та минута Стефан Долев отбеляза за 1:1. В 56-та бившият играч на Чепинец Евгени Шолев се разписа за 2:1. Шест минути по-късно Стефан Долев отново бе точен за Милеви скали, правейки резултата 2:2. Трите точки за ракитовския отбор с втория си гол в мача донесе Евгени Шолев. В 74-та минута той прати кълбото в мрежата след брилянтно изпълнен фаул.

Победа с 4:3 записа в последната си контролна среща отбора на Шипка (Драгор) срещу ФК Карабунар. Резултата откри Иван Зубев, два гола добави Павел Янев, а последното попадение беше дело на Цецо Иванов.