Японки спряха сестри Стоеви в Бирмингам

Време за четене: 1 минута

Европейските шампионки по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха на четвъртфиналите на двойки жени в турнира от Световните Суперсерии 1000, който се провежда в Бирмингам.

Надпреварата в Англия е с награден фонд един милион долара. Българките отстъпиха пред японките Юки Фукушима и Саяка Хирота с 21:17, 15:21, 19:21 след 80 минути игра. В мача имаше редовно разигравания с по 60-70 удара, а върхът бе разиграването, в което и двете двойки си размениха 113 удара. В края на контрагейма резултатът бе 19:18 за нашите момичета като съвсем малко не им достигна, за да стигнат до победата. В момента Стефани и Габи не само са най-добрата европейска двойка, но играят на нивото на най-силните азиатски двойки, като редовно ги и побеждават.

Разочаровани сме, че загубихме, но беше един най-силните ни мачове. Благодарим за невероятната подкрепа.