Оборище обърна Беласица за 12 минути

Време за четене: 1 минута

Оборище сътвори уникален голов обрат и успя да спечели с 3:2 гостуването си на Беласица (Петрич), в мач от XX кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините от Петрич, за които това бе едва втори мач на стадион „Цар Самуил” от 5 години насам, дръпнаха набързо с 2:0 след попадения в деветата и 22-ра минути. Последва нещо изключително рядко срещано.

Само в рамките на 12 минути гостите вкараха цели 3 гола в мрежата на Беласица и смълчаха трибуните.

Точни за Оборище бяха Георги Нетов, Емил Колев и Васил Тачев, довели резултата до 2:3.

Второто полувреме бе на другия полюс като зрителите на мача не видяха нито един гол. С успеха си в Петрич момчетата на Воин Войнов оставиха на пет точки зад гърба си Пирин (Разлог) и в същото време запазиха дистанция от девет след лидера Хебър.