Сестри Стоеви са на 1/4-финал в Бирмингам

Време за четене: 1 минута

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на силния турнир по бадминтон от Световните Суперсерии 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 милион долара.

Българките, които са номер 8 в схемата и номер 8 в световната ранглиста на двойки, победиха в оспорван мач Путита Супаджиракуп и Сапсире Тератаначай от Тайланд с 21:18, 25:23 за 47 минути. Сестрите отстъпваха със 17:18 в първия гейм, но го спечелиха след серия от четири поредни точки. Във втората част ситуацията се повтори – след 22:23 българките взеха три поредни разигравания и затвориха мача.

В спор за място на полуфиналите Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят срещу победителките от двубоя между номер 1 в схемата Юки Фукушима/Саяка Хирота (Япония) – Емили Льофел и Ан Тран (Франция). Надпреварата в Бирмингам е една от най-силните в календара на Световните Суперсерии по бадминтон.

Победите на Стоеви от вчера и днес и най-вече играта им доказват силната форма, в която момичетата се намират в момента, коментира представянето на своите състезателки треньорът им пазарджишкия СКБС Неделчо Кесов.