Оборище с изстрадана победа в Самоков

Време за четене: 2 минути

Оборище победи Рилски спортист с 2:1 като гост. Димитър Руйчев стана герой за своя отбор с гол от 20 метра минута преди края.

Ивайло Захариев откри резултата за домакините в 34-та минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка. Само четири минути по-късно, след подаване на Георги Нетов, Георги Стефанов успя да изравни резултата след удар с глава. През втората част Оборище бе по-активният отбор. Удар на Васил Тачев срещна гредата в 65-та минута, а победния гол отбеляза Димитър Руйчев, в 88-та минута, с красив удар от 20 метра.

В класирането Оборище продължава да е втори с 41 точки, на 9 след водача Хебър и на три пред третия Пирин (Разлог).