Хебър загуби от Арсенал (Тула)

Време за четене: 2 минути

Хебър отстъпи с 3:0 на дублиращата формация на руския елитен тим Арсенал (Тула) в контролен мач, игран на стадиона в Сиде, Турция.

Проверката беше първа за хебърци от началото на лагера в Анталия. Подобно на контролата с ЦСКА 1948 преди пет дни, треньорът на Хебър Николай Митов пусна в игра две различни единадесеторки, като равен брой игрови минути получиха всички здрави футболисти, включително и осемте юноши, включени в групата за лагера. Участие в спаринга с руснаците не взеха само лекуващите контузии Анди Краев и Димитър Пангев. Съхранен за този мач беше и бразилецът Родриго Барони, който има напрежение в мускулите.

През първата част контролата се игра под непрестанен дъжд и лек, но студен вятър, докато след почивката изгря слънце. От Хебър най-близо до попадение беше Кирил Георгиев, който при резултат 0:1 за Арсенал през първото полувреме, изпусна дузпа. Своите ситуации от пазарджишкия тим за гол имаха още Даниел Пехливанов и Георги Недялков.

Николай Митов иска по-бърз футбол от своите.

Честно казано, не съм доволен от продукцията на нашия отбор. Очаквах да играем по-бързо, най-малкото заради това, че всеки имаше да изиграе по 45 минути и трябваше по-голямо влагане. Имаме доста работа още, но все пак времето за игрова подготовка е пред нас. Тепърва започваме да изчистваме детайлите и грапавините в играта. Ще се избистря и състава. Футболистите трябва да знаят, че сега е времето, в което се дава шанс и те с играта си трябва да ме убеждават за своите възможности. Скоро ще дойде време, в което някои ще получават повече минути, а други по-малко. Всичко зависи от тях. Имаме два дни да работим до следващия мач, който ще бъде още по-сериозен, защото играем с тим от сръбския елит. Ще очаквам всеки да покаже на терена това, което поставяме като задачи.

По програма пазарджиклии трябваше да играят в събота с третодивизионния Щайнбах Хайгер (Германия), но вместо това ще срещнат елитния Земун (Белград).

Корекцията се наложи, след като се оказа, че немците ще пристигнат два дни по-късно за лагера си в Анталия. Мениджърите, отговарящи за контролите, реагираха моментално и осигуриха на Хебър много по-сериозен съперник. Земун е един от столичните тимове на Сърбия и е участник в елита на западната ни съседка.

Любопитен е фактът, че Хебър дели един хотел със Земун (Сърбия), Дрита (Албания), Академия Пандев (Македония) и Сеница (Словакия). Всички те са елитни отбори.