Марек спря Оборище

Време за четене: 2 минути

Марек (Дупница) постигна трета поредна победа в Югозападната Трета лига, след като на своя стадион „Бончук“ надделя с 2:0 срещу втория в класирането Оборище.

Оборище наложи териториален натиск в началото и създаде първото си положение в 12-ата минута, когато вратарят на Марек в рамките на броени секунди отрази два опасни удара. В 35-ата минута пък централния нападател на гостите Лъчезар Георгиев се озова в непосредствена близост до вратата на дупничани, но отново Младенов спаси. Марек дочака своя шанс през второто полувреме. В 71-ата минута капитанът Росен Йорданов стреля директно от пряк свободен удар и откри резултата. Точка на спора сложи Денис Пидев в петата минута на добавеното време. Тогава влезлият като резерва Николай Ганчев стреля в напречната греда, а при добавката от воле Пидев порази целта за 2:0. Със спечелената трета поредна победа Марек ще зимува на 11-то място в класирането. Оборище остава втори на седем точки след Хебър.