Оборище приема Ботев в мач от XI кръг на Трета лига

Другият ни областен представител в Трета лига Оборище е домакин на Ботев.

Оборище (Панагюрище) е домакин на Ботев (Ихтиман) и футболистите на Воин Войнов ще се опитат да съкратят преднината на Хебър. Панагюрци се намират на трета позиция с 21 – 4 по-малко от Хебър.

В предишния кръг Оборище направи грешна стъпка при гостуването си на Банско. “Войводите” стигнаха само до 2:2 при гостуването си на стадион “Свети Петър”. Панагюрци пропиляха аванс от два гола, формиран след попадения на Георги Стефанов и Николай Колев. Домакините останаха и с човек по-малко през първото полувреме, след като Петър Лазаров получи червен картон.

През втората част “козлите” се върнаха в мача с две дузпи. Точен на два пъти от 11-тия метър беше бившият футболист на Хебър и Локомотив (Септември) Христо Спасов, който уверено води в голмайсторската листа на Югозападната трета лига. Оборище доигра мача с 10 души, след като Мурад Ибраим бе изгонен при отсъждането на първия наказателен удар за Банско.

Главен съдия на мача между Оборище и Ботев ще бъде Красимир Атанасов, а негови помощници – Иво Сотиров и Борис Ненов. Мартин Марков ще е четвърти съдия, а Красимир Камберов делегат.