Чепинец прекъсна головата си суша

Време за четене: 2 минути

Отборът на Чепинец се отпуши с 4:2 срещу гостите от Марица (Белово).

Така велинградчани прекъснаха головата си суша в първенството, продължила общо 196 игрови минути. След този двубой Чепинец съкрати на две точки изоставането си от първото място в четвърта дивизия. Съботната среща във Велинград бе съпътствана и от колосални кадрови проблеми за гостите, които изиграха двубоя в намален състав от 10 души.

Резултатът бе открит от Николай Байраков. Капитанът на домакините се разписа в седмата минута с красив изстрел. Десет по-късно Ивайло Горанов тресна десния стълб на беловската врата. В 34-та минута юношата на Чепинец вкара за 2:0 след асистенция на друг талант на велинградчани Даниел Кадьов. Второто попадение внесе известно успокоение в редиците на домакините и само за пет минути гостите от Белово стигнаха до изравняване. Автор на головете за Марица стана Венцислав Ганев. В 38-та минута той изскочи сам срещу вратаря Стефан Кошлуков и не сбърка за 2:1. В 43-та Ганев майсторски прехвърли стража на домакините за 2:2.

През втората част Чепинец упражни тотален натиск и създаде една дузина положения пред вратата на Спас Пашев, който изнесе силни 90 минути в двубоя. В 58-та минута при едно разбъркване след корнер гостите едва не си отбелязаха автогол. В опита си да предотврати опасността бранител на Марица изпрати топката в десния стълб. В 63-та минута Илия Иванов проби отляво в наказателното поле, преодоля вратаря Пашев и намери пред вратата Ивайло Горанов, който направи резултата 3:2. В 67-та минута плътен изстрел на Илиян Генов от домакините пък разтресе напречната греда. В 71-та Любомир Стоилков пропусна от чиста позиция, изпращайка топката в аут. В 82-та минута Краси Кючуков нахлу мощно в наказателното поле, където бе фаулиран. Спечелената дузпа бе реализирана от Илиян Генов за крайното 4:2. Три минути по-късно капитанът Николай Байраков удари лявата греда на съперниковата врата. Рамката на четири пъти в двубоя предпази гостите от още попадения в тяхната врата.

Авторитетно представяне в двубоя записа съдийското трио, предвождано от Кристина Георгиева и включващо помощниците ѝ Ангел Станчев и Джулиана Бутракова. Служителката на МВР вдигна по един жълт картон за двата отбора в коректната среща.