Николай Митов дебютира с победа начело на Хебър

Новият треньор на Хебър Николай Митов дебютира с труден, но сладък успех начело на отбора.

В мач от десетия кръг на Югозападната трета лига хебърци пречупиха пълния с доскорошни играчи от професионалния футбол тим на Вихрен (Сандански) с 3:2. Освен с петте гола мачът бе оцветен с един червен и няколко жълти картона, а емоциите за близо 500-те зрители по трибуните бяха в изобилие.

Нашите започнаха двубоя стабилно. Начало на канонадата към вратата на противника даде Николай Стоилков още в седмата минута. Тогава стражът на Вихрен трябваше да избива в корнер опасен удар на Стоилков. Три минути след това Кирил Георгиев пропусна добра възможност след изпълнен от Руслан Иванов фаул. Още един пропуск Кирил Георгиев направи в 19-та минута. Само две минути по-късно домакините вече ликуваха. Точен от над 25 метра беше Атанас Велев – Крауч, който завари неподготвен Стефано Кунчев с шут в долния му ляв ъгъл. В 24-та минута отбраната на Хебър подцени една ситуация след изпълнение на фаул за Вихрен и Петър Дебърлиев трябваше да показва класа при излезлия сам срещу него Атанас Димитров. Последва нов опасен фаул за гостите, но Валери Георгиев стреля в стената и топката отиде в корнер. Нов пропуск на сметката на Кирил Георгиев бе регистриран в 25-та минута, когато пловдивчанинът се размина с гола след чудесен пас на Цветелин Тонев.

В 38-та минута трибуните избухнаха за втори път.

Тонев проби отляво и сервира топката на главата на Георги Недялков, който простреля отблизо Стефано Кунчев за 2:0. Преднината явно успокои хебърци, които като на шега допуснаха изравняване още до почивката. Най-напред в 40-тата минута Борислав Хазуров наказа с глава колективна грешка в отбраната на Хебър за 2:1, а дълбоко в даденото от рефера Николай Йорданов продължение Александър Якимов доведе резултата до 2:2 от дузпа.

Пазарджиклии започнаха втората част мобилизирано.

В 51-та минута Анди Краев стреля опасно, но Кунчев изби в корнер. Шест минути по-късно се стигна до победния гол в мача. При една продължителна атака и няколко пропуска на играчи в „зелено” се стигна до дузпа за Хебър. Спрелият с ръце отиващата към мрежата топка Александър Якимов беше изгонен с директен червен картон, а Руслан Иванов отново показа хладнокръвие и точност от 11-тия метър за 3:2. Противно на логиката, останалите с човек по-малко на терена играчи на Вихрен натиснаха нашите, които заиграха на контраатаки. Решаващ четвърти гол във вратата на Вихрен обаче не падаше. В 77-та минута Димитър Петков бе изпуснат от защитата на Хебър, но опасният му удар се отби в страничната мрежа на вратата на Дебърлиев. Последва пропуск на Тонев, а след него и направо невероятен такъв на Цветан Павлов в 82-та минута. Последният обаче изкупи на 100% вината си като в 84-та минута изби решително топката, която отиваше към опразнената от Петър Дебърлиев врата. Последните минути не бяха за хора със слаби сърца, тъй като Вихрен заигра ва банк в търсене на изравнителен гол, но за щастие на хебърци нито едно от опасните центрирания не бе оползотворено.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров (капитан), Мартин Сечков, Николай Стоилков (83 – Димитър Мичков), Цветан Павлов, Атанас Велев, Андриан Краев, Руслан Иванов, Цветелин Тонев, Кирил Георгиев (92 – Станимир Димитров), Георги Недялков (58 – Серафим Михайлов).

Вихрен: 1. Кунчев, 3. Георгиев, 6. Златков, 13. Димитров, 4. Грозданов, 16. Петков, 15. Кабаков. 11. Чепилов, 17. Цолов. 19. Якимов, 9. Хазуров.