Зираатбанк спечели Балканската купа в Пазарджик

Време за четене: 2 минути

Отборът на Зираатбанк от столицата на Турция Анкара спечели турнира за Балканската купа в Пазарджик.

Във финала снощи турците взеха драматична победа с 3:2 над домакина Хебър и наред с купата грабнаха и визата за престижния европейски турнир “Challenge Cup 2018/2019”. Домакините смачкаха съперника си в първия гейм след успех с 25:17 и категорично по-добра игра. Във втората част „червените” се съвзеха и на свой ред грабнаха победата с 25:22. Хебърци измъкнаха третия гейм с 25:21, който в по-голямата си част се движеше точка за точка. Подкрепяният от около стотина свои фенове в спортна зала „Васил Левски” Зираатбанк се върна в мача с победа в четвъртата част с 25:18.

Началото на тайбрека беше равно, но постепенно южните ни съседи се откъснаха в точките и до края не допуснаха преднината им да бъде стопена – 15:12 и 3:2 гейма в тяхна полза. Като цяло двата тима показаха равностойна игра, но в ключовите моменти на решаващия тайбрек късметът бе на страната на волейболистите от южната ни съседка.

В малкия финал ЧСМ Букурещ (Румъния) победи отбора на Млади Радник (Сърбия) с 3:2 (20:25; 22:25; 25:11; 27:25; 15:7) и се класира на трето място в Балканската купа. Призьорите бяха наградени от кмета на Пазарджик Тодор Попов и шефа на родната волейболна федерация инж. Данчо Лазаров.