Лазов губи на старта в Алмати

Пазарджиклията Александър Лазов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис от сериите „Чалънджър“ в Алмати, Казахстан.

Състезанието в бившата столица на страната е на червени кортове и е с награден фонд 50 хиляди долара. Нашият съгражданин загуби от поставения под номер 8 Адам Павлашек (Чехия) с 3:6, 5:7 за 92 минути. Сашо бе квалификант в надпреварата. Той допусна пробив още на старта, но успя да изравни за 3:3, след което 185-ият в света Павлашек взе три поредни гейма, с което и първия сет.  Във втората част Лазов навакса пасив от 2:5 и стигна до 5:5, но при 5:6 допусна нов пробив и загуби. Той все пак заработи 520 долара и 3 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 365-ото място.  В схемата на двойки Лазов и Владимир Ужиловский (Украйна) вчера се класираха за четвъртфиналите, а по-късно днес ще разберат имената на съперниците си.