ДФК Орлета направи зрелищен обрат срещу Металик 1938

Време за четене: < 1 минута

U14 (набор 2004) постигна драматична победа с 3:2 при домакинството си на Металик 1938 (Сопот) в среща от XXIX кръг на „Деца-1“. Въпреки че на полувремето „орлетата“ изоставаха с 0:2, през втората част възпитаниците на Валентин Карагьозов стигнаха до пълен обрат.

Гостите откриха резултата на стадион „Тракиец“ в Главиница още в 14-ата минута, след изпълнение на фаул. Две минути преди края на първото полувреме нанесоха втори удар, след удар от далече.

След почивката обаче домакините показаха характер и успяха напълно да обърнат развоя в своя полза. Първо Васил Ангелиев намали изоставането на своя тим с гол в 45-ата минута от пряк свободен удар, а 20 минути по-късно Калин Паунов изравни.