Резултати от мачовете през уикенда

Време за четене: 4 минути

Свобода не успя да запише победа в десети пореден мач.

В среща от XXXII кръг на шампионата в Трета лига пещерци завършиха у дома 3:3 с изпадналия предсрочно от групата отбор на ФК Елин Пелин. Гостите се добраха до точката в даденото от рефера продължение на мача. Елинпелинци успяха да наваксат изоставане от два гола пасив, след като в средата на втората част губеха с 1:3. За Свобода головете вкараха Явор Въндев и двамата близнаци Темелко и Димитър Зайкови. Така след крайното 3:3 пещерци продължиха черната серия от 7 поредни домакински мача без победа. През това време момчетата на треньора Георги Мечечиев, който вчера не води отбора си регистрираха 5 ремита и 2 загуби на домашна сцена. За последно отборът на Свобода победи пред своя публика на 10 март, тази година, когато се наложи с 1:0 над Рилски спортист. Последният пълен успех на пещерци въобще пък датира от 31 март, когато подопечните на клубния шеф Атанас Чапаров надиграха като гости Марек (Дупница) с 1:0.

„Златна” точка спаси Спартак. Братаница изпадна от “А” ОГ

XXIX кръг в „А” ОГ реши и последната въпросителна около изпадащите през този сезон тимове в посока пета лига. Братаница сътвори истински „подвиг”, побеждавайки с 4:3 в Брацигово, но изпадна и на теория, тъй като в Главиница и Калугерово бяха решили друго.

На хандбалното 3:4 в Брацигово Тракиец и Спартак отговориха с братско 4:4 помежду си, показвайки нагледно, че в този живот, колкото и да е неприятно, вересиите рано или късно трябва да се връщат. Де факто съдбата на Братаница беше решена еднолично от Тракиец, който в миналия кръг най-напред взе трите точки от този тим като гост, след което направи домакински шпалир на спасителя си отпреди два сезона.

29-тият кръг ще се запомни и с опустошителната победа на Чико-Бунара с 10:0 над Локомотив (Септември), която беше част от празника на бяжани по повод спечелването на първото място в групата. В останалите мачове сериозни изненади не бяха регистрирани.

Марица (Белово) стана шампион на “Б” ОГ Север

В последния си мач за сезона Марица победи ФК Виноградец с 5:0.

В последния мач от сезона отборът на Шипка (Драгор) победи Спартак (Бошуля) с 4:0. Головете отбелязаха Антон Янев и влезлият в 20-тата минута Теодор Янков, който вкара три гола.

Спартак (Щърково) победи като домакин силния отбор на Миньор (Елшица) с 5:2. Головете за Спартак отбелязаха: Тони Лишев, бившият футболист на Левски 1914 и Хебър Цветан Зарев, бившият футболист на Левски 1914 Красимир Петров, Иво Пенов и вездесъщият и неостаряващ ветеран Атанас Къндев.