Преди Хебър – Свобода

Време за четене: 4 минути

В събота, 21 април, Хебър излиза срещу Свобода (Пещера) от 16:00 часа на стадион „Георги Бенковски” в мач от XXVII кръг на Югозападната трета лига.

На полувремето на мача отново ще се разиграе вече традиционната вече томбола, от която ще се раздадат топка с автографи, шалче и екипировка на Хебър. Единственото условие е да запазите своите билети, тъй като те имат уникални идентификационни номера, които участват в тегленето. Цената на билетите е 2 лева, а деца до 14-годишна възраст влизат безплатно.

Хебър

В Хебър няма наказани или контузени футболисти и старши-треньорът Танчо Калпаков ще може да избере оптимален състав за регионалното дерби на ниво трета дивизия, имайки обаче едно на ум за няколкото футболисти с натрупани 4 жълти картона, които при още едно предупреждение ще „изгорят” за мача на сезона срещу ЦСКА 1948. Преди да насочат обаче изцяло мислите си за гостуването на лидера в класирането, хебърци са концентрирани за домакинския си мач със Свобода, който със сигурност няма да е графата „протоколни”. Всички в отбора са амбицирани да запишат нова поредна победа пред собствена публика и да продължат с доброто представяне през този сезон.

Свобода

В предишния XXVI кръг Свобода и Балкан (Ботевград) направиха боево 2:2. „Зелените” от Ботевград на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка трябваше да се задоволят с точката от мача. Ивайло Златев откри резултата за Балкан в 32-та минута, след като още в началото на срещата имаше възможност да вкара. В началото на второто същият излезе сам срещу вратаря на домакините, но отново не можа да реализира. Свобода изравни през второто полувреме за 1:1 с гол от дузпа на Явор Въндев. Балканци отново излязоха напред с попадение на Ивайло Цветанов в 79-та минута. До края на мача обаче Явор Въндев от домакините успя да изравни за 2:2, с което фиксира окончателния резултат в мача.

Георги Мечечиев: Няма какво да губим в Пазарджик

Треньорът на Свобода (Пещера) Георги Мечечиев заяви, че неговият тим ще играе освободено при визитата си на записалия 14 поредни победи в шампионата Хебър.

Ние няма какво да губим. Хебър е фаворит в мача. Това го знаят и малките деца. Ние като клуб няма на какво да им се опрем изобщо, нито като условия, нито като финанси и така нататък. Но се надявам да се представим там достойно.

Предишният мач

За пръв път двата отбора се срещнаха точно преди година, на 9 октомври 2016, също в мач от десетия кръг, в който по-чистите положения за гол бяха за Свобода. Тогава Хебър победи с 2:0 с голове на Спас Милушев и Кристиян Джамов. През пролетта в Пещера “зелените” отново победиха, този път с 4:1. Ангел Лачов и Димитър Стоянов вкараха през първото полувреме, Костадин Харизанов намали на 1:2 през второто, а до края два пъти се разписа и Цветелин Тонев. През тази есен двата отбора се срещнаха в мач за Купата на Аматьорската футболна лига. Редовното време завърши 2:2, а при дузпите хебърци бяха по-точно и продължиха напред в турнира. В последния мач между двата отбора, игран на 8 октомври 2017 година, Хебър победи в Пещера с 2:0. Головете вкараха Ангел Лачов (12 минута) и Димитър Мичков (61 минута).

Класирането

Свобода заема десетото място с 34 точки. Отборът от Пещера има 10 победи, 4 равенства и 12 загуби. Головата разлика е 28:41. Хебър продължава да диша във врата на лидера ЦСКА 1948, като разликата между двата отбора е само три точки и съдбата на първото място ще се реши в директен двубой следващата седмица.

8 Марек 1915 (Дупница) 26 10 5 11 30:33 35
9 Миньор (Перник) 26 10 5 11 33:33 35

Съдиите

Мачът ще се ръководи от Стоян Арсов с помощници Адриан Ангелов и Янко Запрянов. Четвърти съдия ще е Георги Андреев, а делегат Спас Иванов. Любопитен факт е, че Спас Иванов беше делегат и на мача през есента, в който Хебър победи с 2:0.

Времето

Очаква се слънчево време с температура около 21 градуса и слаб вятър със скорост около 1,2 метра в секунда. Вероятността за валежи е 25%.