Хебър победи ОФК Елин Пелин

Хебър продължава без грешка от началото на пролетния полусезон в Трета лига.

В мач от XXIII кръг на шампионата, игран вчера на стадион „Левски” в Елин Пелин хебърци разгромиха домакините с убедителното 4:0, записвайки 19-тия си успех от старта на кампанията. Срещата започна с натиск на гостите, които набързо изпълниха няколко корнер пред вратата на елинпелинци. Не бе изминала осмата минута на двубоя, когато включилият се в предни позиции защитник Димитър Мичков надскочи при едно центриране от свободен удар отбраната на домакините и забоде с глава топката в мрежата за 0:1. Ранният гол успокои видимо нашите, които продължиха да владеят положението на терена, но така и не успяха да създадат сериозни голови ситуации.

Втората част започна отново с по-добра игра от страна на „зелените”. Пак след статично положение и отново чрез Димитър Мичков Хебър стигна до втория си гол в мача в 51-та минута. Тогава след центриране от корнер топката бе отбита към границата на пеналта, където отлично позиционираният Мичков простреля вратаря за 0:2. След попадението играч на домакините репликира и обиди главния съдия, който го изгони моментално и Елин Пелин остана с човек по-малко на терена. Това улесни още повече хебърци, които след две идентично отсъдени дузпи в 67-та и 74-та минути узакониха победата си с крайното 4:0. На два пъти точен от 11-тия метър беше Руслан Иванов, който изпълни по перфектен начин ударите от бялата точка.

Победата можеше да бъде и още по-внушителна, ако не бяха пропуските на Станимир Димитров и Георги Георгиев в последната третина на срещата.

Хебър: Димитър Пангев, Мартин Сечков (63 – Георги Георгиев), Мурад Ибраим, Димитър Мичков, Кирил Георгиев, Димитър Илиев (68 – Андиран Краев), Иван Иванов, Руслан Иванов, Стефан Лачов (45 – Станимир Димитров), Цветелин Тонев и Красимир Здравков.

Отборът на Хебър завърши с 10 души, тъй като след контузията си в 78-мата минута Мичков беше принуден да напусне терена.