Юношите на Хебър завършиха четвърти в междуобластното

Баскетболният тим на Хебър за юноши до 19 години записа две загуби в четвъртия турнир от междуобластното първенство, проведен в Хасково.

В първия си мач хебърци отстъпиха с 50:65 срещу домакините от Хасково. След това пазарджиклии бяха надиграни и от Академик-Бултекс (Златоград) със 74:72. В останалите 3 срещи от турнира до изненади не се стигна. Голдън сити разби очаквано Перущица с 89:51, а след това отстъпи на Академик-Бултекс с минималното 74:76. В последната среща от проявата Хасково разгроми Перущица със 87:54.

В крайното подреждане преди плейофната серия първи финишира тимът на Хасково със 7 победи и 1 загуба, следван от Голдън сити и Академик-Бултекс, които записаха по 5 победи и 3 загуби. Пазарджишкият Хебър е четвърти с 3 успеха и 5 загуби, а Пеущица зае последното пето място без нито една победа.