Свобода прати Пирин (Гоце Делчев) при изпадащите

Време за четене: < 1 минута

Свобода (Пещера) победи с 3:1 като гост Пирин (Гоце Делчев) и му нанесе четвърта поредна загуба от началото на пролетния полусезон.

Пирин започна добре мача и още в първата минута Стефан Терзиев можеше да открие резултата. В средата на първото полувреме Орлин Орлинов уцели и гредата на Свобода, но резултатът не бе променен.

След почивката зрителите на Градския стадион в Гоце Делчев видяха три гола само в рамките на осем минути. Първо гостите откриха резултата в 52-мин, след като опитният Явор Въндев реализира отсъдена в полза на Свобода дузпа. Отново от дузпа, но в 56-та минута Орлин Орлинов изравни. Свобода отново поведе в 60-та минута след бърза атака, при която непокрит бе оставен Явор Въндев и той вкара топката в мрежата на Захари Димитров за 1:2. До края на мача играчите на Пирин се опитаха да стигнат до изравняване, но вместо това при една контраатака в 86-та минута Димитър Дечев отново порази вратата на Захари Димитров, фиксирайки крайното 3:1 за пещерци.

С успеха си в Гоце Делчев Свобода затвърди мястото си в спокойната златна среда на Трета лига, докато Пирин е вече в непосредствена близост до границата на изпадащите.