1. Начало
  2. »
  3. Футбол
  4. »
  5. "Б" ОГ Юг
  6. »
  7. Резултати от мачовете в областните групи

Резултати от мачовете в областните групи

Време за четене: 4 минути

В “А” ОГ Чико-Бунара победи дубъла на Оборище с 5:2.

Домакините поведоха с 2:0, след което гостите от Панагюрище успяха да изравнят, но силите им стигнаха само за толкова. Снимки от мача.

ФК Брацигово победи коравия тим на ФК Сарая. Сарайци поведоха в резултата още през първата минута. Но всичко приключи дотук. До края на мача брациговци доминираха на терена безапелационно. Те налагаха темпото и владееха топката. Резултатът не закъсня – Атанас Трендафилов го откри, а Христо Мишев и Йордан Батаклиев (от дузпа) го затвърдиха. За финал, преди да бъде заменен на терена, Трендафилов записа и второ попадение. Така с общ резултат 4:1 към актива на Брацигово бяха записани още три точки.

ФК Величково победи убедително Вихър (Ветрен) с 6:2. Снимки от мача.

Втори пореден успех в първенството след зимната пауза постигна футболният тим на Чепинец

Велинградският отбор се наложи с 1:4 при визитата си на Зенит (Ветрен дол). Още през първата част гостите от курортния град узакониха превъзходството си с три безответни гола. В 17-та минута резултатът бе открит от Добромир Стоянов. Последваха две попадения на Христо Сталев. Голаджията на Чепинец бе точен в 32-та и 44-та минута. През втората част авансът на велинградчани набъбна на 0:4. Автор на попадението в 59-та минута стана капитанът Николай Байраков. В 70-та домакините от Зенит стигнаха до почетен гол, реализиран от Виктор Гегов за 1:4. Велинградчани доиграха мача с 10 души. В 77-та минута главният арбитър Станислав Апостолов вдигна директен червен картон на Николай Велков от Чепинец.

В “Б” ОГ Север Спартак (Щърково) записа разгромна победа като гост на Юнак

В първия мач от подновяването на първенството Шипка (Драгор) загуби злощастно от Барикади (Стрелча) с 2:1, въпреки че доминираше в 80% от мача и водеше играта. Отменен бе и редовен гол на Стефан Йонов за отбора на Шипка. Голa за Шипка отбеляза Александър Шабанов – Варати от дузпа.

В “Б” ОГ Юг Бенковски срази Тракиец (Исперихово) в откриващия XII кръг от пролетния дял на първенството. Лидерът с грешна стъпка

Спортист (Капитан Димитриево) започна с победа пролетния дял от първенството, като се наложи с 2:0 над Милеви скали (Семчиново) в мач, игран в Симеоновец. Срещата се игра буквално на една врата, а футболистите на Спортист пропускаха и не успяваха да реализират. Първият гол падна едва в 60-та минута, когато Илин Николов центрира от корнер и Станислав Петракиев с глава прати топката във вратата на домакините. Няколко минути по-късно Николов изведе великолепно Тодор Пенков отдясно, той центрира и Георги Божилов вкара с глава за 0:2. Трябва да отбележим и едно майсторско спасяване на Кръстьо Геров, който при 0:0 плонжира, за да запази суха мрежата си. В неделя Спортист е домакин на Коба (Радилово) в местното дерби.

Отборът на Коба беше домакин на лидера в класирането Ботев (Момина Клисура). Мачът завърши без победител – 1:1. Резултатът беше открит от домакините в 20-та минута след попадение на Димитър Павлов – Джоната. С голяма доза късмет минута по-късно гостите изравниха, като топката рикошира в неравност на терена и подлъга иначе отлично представилия се вратар Тодор Малинов.

Миньор (Елшица) загуби контролата от Лозен с 2:1. Единствения гол за “миньорци” вкара Ангел Котов, който игра като вратар.

Спортният сайт на Пазарджик

Спортният сайт на Пазарджик. Създаден на 22 септември 2008 година.

Абониране
Уведомление за
2 Коментара
Най-старите
Най-новите С най-много гласове
Inline Feedbacks
Всички коментари
Някой си

Шипка доминирали 80 %, а бе вие от пз спорт кой мач сте гледали пишете пълни глупости..

Ивам

Сарая са егати мишките хаха да не говорим за гуджуците

2
0
Споделете мнението си, като напишете коментарx