Преди Хебър – Балкан (Ботевград)

Време за четене: 5 минути

На 24 февруари, събота, от 14 часа Хебър ще изиграе първия си мач от пролетния полусезон на Югозападната трета лига. Нашият отбор е домакин на Балкан (Ботевград).

Нашият отбор

23 футболисти ще играят за Хебър през пролетта

По време на зимната пауза Хебър се подкрепи с цели девет нови попълнения. Повечето от тях са доскорошни професионалисти. С картотеки за Хебър бяха уредени Кирил Георгиев, Мартин Сечков, Димитър Илиев, Руслан Иванов, Иван Иванов, Димитър Тошкин, Серафим Михайлов и Димитър Пангев. Единствено колумбиецът Матео Нието все още не е уреден документално за Хебър и поради тази причина няма картотека в клуба. Отбора по различни причини напуснаха Никола Иванов, Теодор Стефанов, Кристиян Джамов и Константин Атанасов. Дошлият на проби през миналата седмица нападател от Пловдив Станислав Димитров, който получи малко минути в контролата с Оборище, ще продължи да тренира още известно време с Хебър преди да се прецени дали да остане.

В контролните срещи, играни през зимната пауза, Хебър записа четири загуби, пет равенства и само една победа.

От понеделник хебърци тренират за първия си официален мач за пролетния полусезон на клубната база в Пазарджик. За мача с Балкан наказани в Хебър са Васил Геров и Димитър Мичков. Петър Дебърлиев е с контузия и твърдо отпада от групата за първия мач. След късен фитнес тест ще стане ясно и дали сред 18-те могат да попаднат Цветелин Тонев и Ангел Лачов.

Съперникът

По време на зимната си подготовка „зелените“ от Ботевград изиграха осем контролни срещи, в които записаха четири победи, три загуби и един равен мач.

В първия мач за 2018 година Балкан победи ОФК Елин Пелин в комплекс „Царско село“. През първото полувреме двата отбора показаха добър футбол и здрава игра, но никой от двата тима не успя да се разпише преди почивката. След подновяването на играта, времето се влоши и играта бе затруднена. Късен гол на играещия треньор и президент Иван Редовски в 89-ата минута донесе победата за Балкан.

В морския курорт Албена футболистите на Балкан загубиха от Черноморец (Балчик) с 1:2. Едно от новите попълнения на тима – Георги Ризов даде аванс на „зелените“ още в началото на мача. Полувремето завърши при минимален аванс за балканци. След почивката обаче, домакините от Черноморец взеха контрола над събитията и стигнаха до пълен обрат.

В морския курорт Албена футболистите на Балкан загубиха от Черноморец (Балчик) с 1:2.

В третата си контрола Балкан загуби от Суворово с 3:2 а в следващия мач направи равен 1:1 с Витоша (Бистрица). Срещу Марек (Дупница) ботевградчани записаха победа с минималното 1:0. Единственото попадение в двубоя отбеляза Иван Редовски, след като в самия край на срещата Балкан получи дузпа в своя полза. В следващите два мача Балкан победи Рилски спортист и юношите старша възраст на Славия съответно с 2:0 (голове на Здравко Атанасов и Ивайло Бояджиев) и 3:1.

Балкан записа тежко поражение срещу Кариана.

В село Ерден Балкан записа тежко поражение срещу Кариана с 6:0. Мачът започна равностойно, „зелените“ стояха добре на терена до 30-ата минута, когато тимът на Кариана се отпуши и вкара във вратата на ботевградчани. Тогава домакините набраха инерция и започнаха да се възползват по най-добрия начин от грешките на Балкан, отбелязвайки цели шест попадения. Отборът на Кариана е непобеден до този момент в Северозападната трета лига и има амбиции за пръв път в историята си да играе професионален футбол от догодина.

Предишните мачове

През сезон 2016/2017 Хебър изигра три мача срещу Балкан. В последния мач хебърци победиха с 0:1 в Ботевград с гол на Цветелин Тонев. През есента на 2016-та Хебър отстрани Балкан в зонален полуфинал за Купата на България. Хебърци победиха с 1:2 с голове на Александър Димитров и Тодор Колев. Два дни по-късно в мач от шестия кръг на Югозападната трета лига Хебър отново постигна победа, този път с 3:2. Гостите от Ботевград поведоха с 0:2, но футболистите на Хебър обърнаха мача с голове на Димитър Дечев, Николай Николаев и Георги Георгиев.

В първия мач за сезон 2017/2018 Хебър победи Балкан с 2:0 в Ботевград. В края на двете полувремена точни за хебърци бяха Ангел Лачов и Георги Георгиев. Последният направи и асистенцията за първия гол. Като цяло срещата в Ботевград ще се запомни с изключително грубата игра на домакините, които особено след почивката, превърнаха мача в истинска корида. С разбит нос принудително в края на срещата беше сменен Николай Николаев – Хълк.

Класирането

Хебър е втори с 40 точки, спечелени от 13 победи и един равен мач. Отборът има само три загуби, а головата разлика е 33:11. Балкан заема 15-та позиция с 19 точки. Ботевградчани имат 4 победи, 6 равенства и 7 загуби. Головата им разлика е 31:35.

7 Пирин 1941 (Разлог) 17 7 3 7 23:15 24
8 Миньор (Перник) 17 7 3 7 21:20 24

Съдиите

Мачът ще се ръководи от Павел Цеков, а негови помощници ще бъдат Мартин Венев и Любин Димитров. Резервен съдия е Любомир Вушовски, а делегат на срещата е Спас Иванов от Пазарджик.