Стефани и Габриела Стоеви пратиха България на 1/4 финал

Новите попълнения на пазарджишкия бадминтон клуб сестрите Стефани и Габриела Стоеви, започнаха по отличен начин представянето си в националния отбор на европейското отборно първенство по бадминтон в Казан (Русия).

Дамите на България имат вече две победи в група 5 след успехи над Франция и Гренландия. Българският отбор се наложи най-напред над един от най-трудните съперници – Франция с 3:2 срещи. С основен принос за победата бяха Стефани и Габриела Стоеви, като Стефани взе срещата си на единично с 2:0, а на двойки със сестра си Габриела бяха безкомпромисни за 2:0 гейма. По този начин българките затвориха срещата с 3:2, защото по-рано общият резултат бе 2:2, с победа на Линда Зачери и Стефани на единично. В последвалия втори мач националките разгромиха Гренландия с 5:0 и на практика си осигуриха място на четвъртфиналите.

В мачовете на сингъл Линда Зечири победи Сара Якобсен с 21:12, 21:5 за 19 минути, Мария Мицова спечели лесно срещу Селия Расмусен с 21:10, 21:10 за 23 минути, а Мария Делчева разби Нина Хьог с 21:7, 21:8 за 16 минути.

На двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха след само 18 минути срещу Сара Якобсен и Селия Расмусен с 21:5, 21:4, а Мицова и Попстойкова разгромиха Милка Брьонлунд и Нина Хьог с 21:7, 21:2 за 17 минути.

България е начело в класирането с две победи от два мача. В последния си двубой от групата днес българките ще играят срещу Беларус.