Резултати от контролите, играни през седмицата

Чико-Бунара загуби от Борислав (Първомай).

Чико-Бунара загуби с 5:0 от Борислав (Първомай) в контрола, играна вчера на базата на Ботев (Пловдив) в Коматево. Първото полувреме завърши при резултат 1:0. Борислав вкара 4 гола последните 10 минути на мача. Головете за първомайци отбелязаха Илия Янков, Ангел Здравчев, Джунейт Узунов, Апостол Павлов и Христо Янчев.

Отборът на Борислав (Първомай) на базата в Коматево, 27.01.2018
Отборът на Борислав (Първомай) на базата в Коматево, 27 януари 2018

Чепинец записа драматична загуба с 4:3 от Нефтохимик U19 във втората си контрола

Велинградчани натрупаха аванс от две попадения до почивката. В десетата минута Христо Сталев откри, а в 43-та Благой Костандовски реализира отсъдената дузпа за 2:0.

След почивката Чепинец стигна и до трето попадение. В 59-та минута капитанът Николай Байраков се разписа за класическото 3:0. След извършените множество смени, в заключителните 20 минути на спаринга се стигна до пълен обрат. В разстояние на две минути, бургазлии върнаха два гола чрез Иван Игнатов. Той бе точен в 70-та и 72-та. В 84-та съотборникът му Христомир Златинов направи резултата 3:3. В 90-та минута главният рефер Васил Лукаев отсъди наказателен удар за Нефтохимик U19, който Асан Ахмед превърна в победен гол за финалното 4:3.

Във Ветрен дол Зенит загуби от Вихър (Ветрен) с 3:1. Голмайстор за Зенит беше Николай Попов.

Контролата между Спартак (Бошуля) и Шипка (Драгор), насрочена за неделя, не се игра заради неявяване на гостите от Драгор. Следващата контрола на Спартак ще е с Ботев (Момина клисура) на 11 февруари.

Във втората си контрола от подготовката Спартак (Щърково) загуби гостуването си на силния отбор на ФК Величково с 2:1. Попадението за Спартак реализира Петър Ганин след изпълнение на пряк свободен удар.

Локомотив (Септември) и Ботев (Момина клисура) завършиха 2:2.

Тракия (Пазарджик) загуби от Тракиец (Главиница) с 4:0.

Калоян Тотухов се завръща в Марица

Марица (Белово) победи с 4:3 ФК Брацигово. Брациговци поведоха с 2:0 през първото полувреме, но през втората част Борис Благоев направи много промени в състава, пускайки и доста юноши и това се отрази на крайния резултат.