Хебър надигра Левски в петгеймова драма

Време за четене: 2 минути

Хебър надигра Левски (София) след петгеймова драма с 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 11:25, 15:13) в мач от 15-тия междинен кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала “Универсиада“.

С този успех Хебър измести „сините“ и двата тима си размениха местата във временното класиране. Волейболистите от Пазарджик са на пето място с девет победи, шест загуби и 25 точки. Левски отстъпи на шеста позиция с осем победи, седем загуби и също 25 точки.

В първите две части имаше равностойна игра, като гостите спечелиха във важните моменти в края на геймовете. Във втората част левскарите имаха предимство от четири точки 21:17, но го изгубиха, а след равенството 22:22 не успяха да се противопоставят на устрема на гостите и Хебър поведе с 2:0 гейма.

В третата част настъпи обрат, като този път в решителните минути домакините бяха по-устойчиви и надделяха, връщайки се в играта. Спечеленият трети гейм им даде увереност и в четвъртата част те буквално прегазиха съперника, като го оставиха на 11 точки, а с това докараха мача до тайбрек.

В петата решителна част Хебър обаче показа повече характер, като успя да се съвземе от шока и да се бори до край. След като изоставаха с 8:10, хебърци направиха обрат, като на свой ред взеха водачеството и поведоха с 14:11. В този момент Левски опита да се върне, но успя само да намали пасива си до 13:14, след което Хебър затвори гейма в своя полза с 15:13 и спечели крайната победа.

Най-резултатен за Хебър бе Минчо Минчев с 16 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата. Мартин Симеонов и Любослав Симеонов добавиха 10 и 9 точки за успеха. За „сините“ руснакът Евгений Баннов и Смилен Мляков реализираха по 18 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

Следва домакински мач срещу Марек (Дупница) в събота от 18:30 часа в спортна зала „Васил Левски”.