Хебър зимува пети при юношите

Юношеският волейболен тим на Хебър записа четвърта поредна загуба в есенния полусезон и ще зимува на предпоследното пето място.

В последния си официален мач за годината хебърци отстъпиха като домакини на пловдивския Строител с 1:3. Нашите започнаха по-добре срещата и спечелиха първата част с 25:21. След това се стигна до пълен обрат. Пловдивчани взеха втория гейм с 25:20 и третия с 25:21. В последния четвърти гейм Строител се възползва от психологическото си превъзходство и след 25:16 грабна крайния успех с 3:1.

Другият областен тим Пан-волей от Панагюрище също претърпя домакинско фиаско, но срещу абсолютния лидер в подреждането Виктороя-волей. Пловдивчани взеха чиста победа с 3:0 след 13:25, 18:25 и 16:25.

В последния мач от кръга Металик (Сопот) падна у дома от Родопа (Смолян) с 0:3. Като лидер на първото място след първия дял от шампионата ще зимува Виктория-волей (Пловдив) с пълен актив от победи и точки, следван от другия пловдивски тим Строител (3 победи и 2 загуби) и Пан-волей (Панагюрище) със същия баланс, но по-лошо геймово съотношение. На четвърта позиция финишира Родопа (Смолян), който изпревари нашия Хебър (1 победа и 4 загуби) с цели 5 точки. На последната шеста позиция остана Металик (Сопот), който не постигна нито един успех.