Децата на Левски (Паталеница) завършиха полусезона с победа

Време за четене: < 1 минута

12-годишните футболисти на Левски (Паталеница) завършиха с победа есенния полусезон на първенството “Пловдив – център” за деца, родени през 2005 година.

Момчетата от Паталеница надиграха с 6:2 гостуващия тим на Асти (Хасково) в среща от 13-ия кръг.

Мачът между Левски и Асти започна с превес на гостите, които до петата минута вече водеха с 1:0. До десетата минута те успяха да отбележат още един гол. Това обаче мобилизира малките футболисти на Стоил Фърцов, които до края на полувремето успяха да обърнат резултата до 3:2 след два гола на Мартин Пенчов и един на Йордан Бонев. През второто полувреме отборът на Левски успя да отбележи още три гола. Мартин Пенчов се разписа още един път във вратата на хасковлии и така направи хеттрик. Другите две попадения отбелязаха Йордан Бонев и Кристиян Янакиев.

Така мачът завърши 6:2 в полза на домакините, които се наредиха на четвърто място във временното класиране на първенството “Пловдив – център” за деца, родени през 2005 година. Начело в групата са три пловдивски отбора. Първи са малките футболисти на Ботев-1, следвани от Локомотив-1 и Ботев-2. Децата от Левски ще продължат с подготовката си до 20 декември, когато ще излязат в зимна ваканция. През новата година им предстоят участия в няколко турнира в страната и чужбина, съобщи треньорът Стоил Фърцов.