Свобода смачка Вихрен

Свобода (Пещера) прегази Вихрен (Сандански) с 3:1 в мач от 16-ия кръг на Югозападната трета лига.

В герой за домакините се превърна ветеранът Явор Въндев, който реализира и трите попадения във вратата на гостите.

Милен Стоев откри резултата в 14-ата минута, но домакините показаха смелост и настойчивост и само 4 минути по-късно Явор Въндев беше повален в наказателното поле. Бившият футболист на Сливен и Локомотив (Пловдив) не сбърка за 1:1 от 11-те метра.

През второто полувреме гостите опитаха някакъв натиск, но бяха наказани на две контраатаки от 34-годишният Въндев, който в 53-ата и в 57-ата минута отбеляза още две попадения и оформи успеха на Свобода.

Георги Мечечиев: Щастлив съм, че работя с мъжки момчета

Щастлив съм, че работя с мъжки момчета. Поздравявам целия отбор за себераздаването. Посвещавам победата на целия град Пещера и ги призовавам да идват повече на мачовете ни. Победата също така е и за кмета на града Николай Зайчев, както и за нашия спонсор Ангел Желязков. Надявам се, че Свобода Пещера ще се изкачи още повече в класирането.

Така след този успех Свобода има 23 точки и се придвижва на осмо място, докато Вихрен остана втори с 37, но вече е застигнат от Хебър, който се наложи над Сливнишки герой с 3:1 като гост. Начело е ЦСКА 1948 с 41 и домакинство на застрашения от изпадане ОФК Елин Пелин днес.