Преди Сливнишки герой – Хебър

На 18 ноември 2017 година, събота, Хебър ще гостува на Сливнишки герой на стадион “Сливнишки герой” в мач от 16-тия кръг на Югозападната трета лига. Мачът е предпоследен за есенния полусезон и последно гостуване, и е от изключителна важност за класирането.

Община Пазарджик и ръководството на ФК Хебър 1918 отново организират безплатен превоз за феновете на пазарджишкия отбор.

Автобусът потегля в 11:00 часа от стадион „Георги Бенковски”, а за да запазите своето място, трябва да позвъните на телефон. 0898 310 551. Местата са ограничени.

Нашият отбор

В отбора на Хебър контузени са Константин Атанасов и Атанас Велев. Наказани няма.

Трябва задължително да вземем победите в последните си два официални мача с “Героя” и Банско, за да се надяваме при грешка на Вихрен да финишираме втори.

коментираха от щаба на отбора.

Съперникът

В предишния мач Сливнишки герой завърши 2:2 срещу Балкан на стадион “Христо Ботев” в Ботевград. Гостите от Сливница влязоха по-добре в мача, въпреки отсъствието на капитана си Виктор Георгиев, който пропусна двубоя поради натрупани жълти картони. И когато се очакваше да поведат в резултата Балкан откри при една бърза контраатака, при която Ивайло Цветанов изведе Ивелин Данчев сам срещу вратаря, преодоля го и отбеляза за 1:0. В 44-та минута Ничо Ничев можеше да изравни, след като отправи една страхотна тупалка от 25 метра, но бившият страж на Рилски спортист и Славия Емил Петров успя да отрази изстрела.

"Героя" стигна до равенство с Балкан в края на мача.
“Героя” стигна до равенство с Балкан в края на мача.

Още в началото на втората част момчетата на Венцислав Рангелов се хвърлиха да обръщат резултата, и в 48-та минута пропуснаха чисто положение, след като отново Емил Петров спаси. В 59-та Ивайло Златев удвои, наказвайки една фрапантна грешка в отбраната на “Героя” – 2:0. И точно когато ботевградчани вече предвкусваха победата, “Героя” ги попари. Първо в 71-ата минута Красимир Георгиев изпълни пряк удар и направи Петров безпомощен за 1:1, а в 81-ата минута Ничо Ничев бе най-съобразителен при едно разбъркване след статично изпълнение в наказателното поле на Балкан и прати топката в мрежата за 2:2.

Предишният мач

В предишния мач победи “Героя” с 3:0 в мач от 22-рия кръг, игран в Сарая. Головете вкараха Цветелин Тонев, Димитър Стоянов и Стефан Лачов, а гостите играха цяло второ полувреме с девет човека.

Класирането

Сливнишки герой се намира на шесто място със 7 победи, две равенства и 6 загуби, с голова разлика 21:16 и 23 точки. Хебър е трети с 34 точки, събрани от 11 победи и 1 равенство.

#   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА 1948 (София) 15 13 2 0 40:11 41
2 Вихрен 1925 (Сандански) 15 12 1 2 35:11 37
3 Хебър 1918 (Пазарджик) 15 11 1 3 28:9 34
4 Септември (Симитли) 15 9 2 4 27:12 29
5 Миньор (Перник) 15 7 3 5 19:14 24

Съдиите

Главен съдия ще бъде Ивайло Стоянов, a негови помощници Христо Божков и Атанас Тимев от Благоевград. Четвърти рефер ще е Иво Ценов от София, a делегат Емил Вулов.

Времето

Очаква се облачно време със слаб дъжд и температура 9 градуса и променлива облачност, слаб източен вятър със скорост около 2,4 метра в секунда.

Желаем успех на нашия отбор! Само Хебър!