Атанас Петров: На моменти имаше подценяване

Старши-треньорът на ВК Хебър Атанас Петров призна за подценяване на гостуващия Арда (Кърджали), който пазарджиклии победиха с 3:0 в спортна зала “Васил Левски”.

Очаквана победа за нас. Направихме някои грешки от подценяване. Повечето точки, които те направиха, бяха от наши грешки, но в такива мачове това е нормално, защото не може да се мотивираш за да играеш на максимума. Важното е, че това подценяване приключваше до средата на геймовете и след това ги затваряхме бързо.

Неговият колега от Арда (Кърджали) Иван Халчев пък призна, че е пуснал експериментален състав

Дадох почивка на доста хора от нашия отбор и играхме основно с младите момчета. Те получиха шанс да играят цял мач за да могат да усетят какво е да си основен състезател и да носиш тежест и отговорност. На моменти се справиха много добре, в други случаи си пролича, че им липсва опит. В крайна сметка обаче те са още юноши, дори в един момент на полето нямаше нито един от по-големите. Като цяло обаче въпреки загубата аз съм доволен, защото младите показаха, че имат качества и всичко е въпрос на време да ги развият и станат част от основния състав.

Пламен Христов: Младите от Арда ни улесниха с грешките си

Разпределителят на Хебър Пламен Христов не криеше задоволството си от класическия успех над Арда.

Щастливи сме от победата! Тренираме здраво за всяка среща и излизаме максимално мотивирани за победа. Смятам, че това беше очакваният развой на мача с Арда. Отборът излезе срещу нас с млади момчета, които грешаха много и това направи по-лесна нашата задача.

Либерото на тима Ивайло Лалов декларира, че не е имало подценяване

Излязохме пределно концентрирани и от началото до самия край диктувахме играта. Арда има няколко млади и перспективни играчи, които се надявам да успеят да развият своите качества. От началото на сезона тренираме здраво и мисля, че с всеки изминал мач играта ни се подобрява.