Успехи за учениците от Спортното

Медали за джудистите от международен турнир.

С пет първи, едно второ и три трети места джудистите от Спортното училище в Пазарджик достойно представиха града на Втория международен турнир, който се проведе през почивните дни в Перник. Заслужено златото спечелиха Дилян Нейчев в категория до 34 кг, Надя Джимова – до 32 кг, Маринела Янева – до 48 кг, Цветомир Тодоров – до 60 кг и Емил Вълчев – до 50 кг. В категория до 60 кг втори се класира Димитър Куртаков, а трети станаха отново възпитаници на Спортното училище Мария Малинова, Петър Костов и Димитър Спасов. Според треньорите Иво Богданов и Виден Василев, представянето на спортистите е било на ниво, а потенциалът, който притежават, тепърва ще им донесе нови по-добри постижения.

Отново през почивните дни на проведеното в Хасково Държавно първенство по бадминтон 13-годишните състезатели от Пазарджик спечелиха овациите на публиката. Сред общо 14 отбора, Пазарджик бе представен от един – момичета, в състав: Радостина Ангелова, Алис Кумруян, Ива Керемидчиева, Габриела Тодева и най-малкият участник – 10-годишната Теодора Георгиева. Пазарджишките състезателки загубиха първа среща от Първомай, но спечелиха срещу Димитровград с 3:2 и Хасково с 5:0. Според треньора Димитрийка Димитрова, много малко не е достигнало на нашите бадминтонистки, за да се класират сред първите, но засилената тренировъчна работа с учениците от Спортното училище са дали реален резултат.