Златна ръкавица на “Марица” триумфира и във втори кръг на държавното

Време за четене: < 1 минута

Поредният успех на боксов клуб Марица (Пазарджик) дойде на завършилия втори кръг на държавното лично отборно първенство за младежи под тепетата, който бе и кръг от Купата на България. Радослав Кабаджов и тук не изневери на себе си и спечели златото в категория до 52 кг („муха”). Радо победи с 3:0 Мартин Гюров (ЦСКА), а след това нямаше проблеми със Стефан Петров от Янтра и Дянко Андонов от Ямбол (с боксьора, с който работят Ангел Димов и Дончо Дончев, Кабаджов се срещна на финала. Да припомним, че Радо стана първи и на първия кръг на държавното и Купа „България” в Ямбол. И там, и сега в Пловдив, другият голям талант на клуба Теодор Коев – Кенгура извади лош жребий. Ако в Ямбол Коев загуби след лекарска забрана, предизвикана от травма във втория рунд в битка с европейския шампион Иван Атанасов при 64-килограмовите, сега той отново извади късата клечка. И въпреки сърцатата си игра загуби минимално с 1:2 съдийски гласа от европейския шампион на Победа (Бургас) Стоян Илчев, но този път в горната категория до 69 кг.