Баскетболистите победиха Берое на старта на новото първенство

Баскетболният Хебър започна победно новия сезон в Националната лига по баскетбол за аматьори.

В спортна зала “Васил Левски” пазарджиклии се наложиха над гостуващия Берое (Стара Загора) със 79:62 точки. През по-голямата част от мача баскетболистите на Хебър превъзхождаха съперниците си. В края на втората четвъртина, Методи Илиев от Хебър вкара тройка почти от центъра със сирената. За отбора на домакините, капитанът Тодор Паунков се отчете с 16 точки, а Методи Илиев добави 12. Най-резултатен с 16 точки за гостите от Стара Загора беше Деян Стоянов.

Още два мача се изиграха преди двубоя на пазарджиклии. Отборите на Хасково и Майна Таун сътвориха изключителен спектакъл, изигравайки две продължения. Финалът на двубоя беше още по-зрелищен, след като хасковлии измъкнаха победата с 96:93 благодарение на Атанас Атанасов, който вкара тройка със сирената. В другия мач БК Приятели спечели също с малка разлика срещу отбора на МУ (Пловдив) след 66:60 точки. След изиграването на първите срещи от зона Юг, начело в класирането е отборът на Хебър. Срещите от втория кръг на първенството ще се играят на 15 октомври в Хасково. Пазарджиклии ще се изправят срещу отбора на МУ (Пловдив).

Спортният сайт на Пазарджик. Създаден през 2008 година.