Първа победа за Бенковски с убедителен успех в Црънча

Бенковски 2006 (Црънча) победи с 4:0 Тракия (Звъничево) пред собствена публика.

Преди срещата футболистите и ръководството на “войводите” се събраха около половин час преди началото, за да могат да направят нова обща снимка на отбора. Също така бе въведена от новия сезон при црънчани, а именно отделни снимки на всеки един член от отбора. Фотосите бяха заснети от пресаташето и техническия директор на клуба Ангел Нейков. А за статистиката преди двубоя – Бенковски нямаше победа в официален мач срещу своя съперник в цели 4 мача.

Бенковски 2006 (Црънча) сезон 20117/2018

Бенковски започна срещата с приповдигнато настроение, тъй като на този ден бяха раздадени новите екипи, които се вписваха идеално в цялостната обстановка на стадиона. Още от началото домакините натиснаха своя съперник и проведоха няколко атаки, които обаче не доведоха до гол. В 7-мата минута падна първото попадение, което бе дело на миналогодишния голмайстор на “войводите” Богомил Мандажиев. Футболистите на Звъничево се стъписаха и след десет минути допуснаха нов гол, след грешка в отбраната им, най-ниският на терена Енчо Манчев се разписа с глава. Гостите стояха безидейно и нямаха по-сериозни положения през първата част, с изключение на един по-опасен изстрел, който бе отразен от стража на црънчани Георги Щиплиев.

В 26-тата минута след умно проведена атака по фланга за втори път в срещата се разписа снажният нападател Богомил Мандажиев, който не остави никакви шансове на противниковия вратар. На полувремето резултатът бе класически – 3:0.

След почивката гостите се опитаха да отбележат гол, но не направиха нищо стойностно пред вратата на црънчани. Лекият натиск на Тракия отшумя и Бенковски взе инициативата отново. “Жълто-черните” направиха няколко стойностни атаки, които обаче завършиха без попадение. След час игра бе изпълнен ъглов удар в полза на “войводите” и след разбъркване в наказателното поле защитникът на Бенковски Георги Стоицов отбеляза акробатично. До края на мача не липсваха положения пред вратата на гостите, но футболистите на Тракия удържаха без да допуснат повече голове. И все пак си тръгнаха от стадион “Георги Бенковски” с празни ръце, а “войводите” ликуваха след хубавата игра, чистата мрежа и четирите безответни попадения пред собствена публика.