Спортист изпусна Коба в съседското дерби

Време за четене: < 1 минута

Спортист 2010 (Капитан Димитриево) изпусна да си тръгне с победа от Радилово при гостуването на Коба. При изключително горещо време двата отбора се впуснаха в битка още от първия съдийски сигнал. Футболистите на Спортист стояха по-добре на терена, но шансът не бе на тяхна страна и те пропиляха няколко чисти голови положения. Домакините от Коба се отличиха единственно с няколко груби влизания и един удар от фаул в напречната греда, който вратарят Кръстьо Геров щеше да улови.

Втората част също започна с добри положения за Спортист, но гостите така и не успяваха да вкарат гол. Все пак те стигнаха до гол в 59-тата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле и след разбъркване попадна в появилия се само преди секунди като смяна Иван Стефанов, който с удар от воле я прати в долния ляв ъгъл на вратата. Последваха равностойни десетина минути преди да се стигне до изравняването на резултата. Пас отдясно на атаката на домакините бе проспан от защитата на Спортист и излезлият сам срещу вратаря нападател успя да изравни за 1:1. В оставащите двайсетина минути гостите натиснаха, но отново нямаха късмет при завършващите удари. В 85-тата минута играч на домакините бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се очи в очи с вратаря Иво Димитров. Последва нов фрапантен пропуск за Спортист и една греда в последните минути на мача.