Хебър продължава за Купата на България след дузпи

Време за четене: 1 минута

Хебър елиминира Чавдар (Етрополе) и се класира за зоналния финал от турнира за купата на България по футбол.

Както и преди седмица срещу ЦСКА 1948, хебърци стигнаха до 1:1 в редовното време, но после показаха по-точен мерник от бялата точка. На финала на Югозапада след седмица те ще срещнат победителя от другия поток Вихрен (Сандански). И този път треньорът на домакините Танчо Калпаков остана верен на себе си, като направи няколко промени в състава си.

Във вчерашния мач с етрополци пазарджиклии на практика проспаха първото полувреме. Домакините се задоволиха с няколко неточни удара извън пеналта на Чавдар, 2-3 по-остри, но неуспешни слизания към вратата и дотам. В същото време при една от редките си контри гостите стигнаха до 0:1. В 35-та минута Величков проби левия фланг на отбраната на Хебър, влезе мощно в наказателното поле и провря топката в близкия ъгъл на очакващия напречно подаване страж на домакините Петър Дебърлиев.

През втората част играчите на Калпаков живнаха и положенията пред Христо Матев се заредиха.

В 52-та минута Коко Атанасов нацели лявата греда, а добавката беше избита виртуозно от вратаря на гостите в ъглов удар. Последваха още няколко добри голови положения за пазарджиклии, но или стражът на гостите беше на висота или стрелбата на домакините неточна. Свиването на обръча все пак донесе изравняване. В 67-та минута Цветелин Тонев беше повален в наказателното поле на Чавдар и Стефан Лачов вкара хладнокръвно от дузпа за 1:1. Влезлите през второто полувреме в игра за Хебър Атанас Велев, Тео Стефанов и Георги Чакъров оживиха играта на пазарджиклии, но коефициентът на полезно действие на домакините в офанзивната част оставаше все така нисък. В 73-та минута при един фаул за Чавдар пък напречната греда спаси домакините от втори гол. В същото време в 81-та минута Георги Чакъров изпусна златна възможност да реши всичко в този мач. След него и удар на Тео Стефанов мина на сантиметри от целта.

Противно на логиката реферът от Перник не даде и секунда продължение на мача и прати елиминацията директно в рулетката на дузпите.

При тях Стефан Лачов започна с точен удар за Хебър, а изпълнителят на Чавдар пропусна. Цветелин Тонев, Константин Атанасов и Теодор Стефанов също бяха точни и доведоха резултата до 5:4. Гостите също вкараха. Георги Иванов можеше да реши всичко, но пропусна, а след това гостите изравниха за 5:5. Цветан Павлов вкара първата допълнителна дузпа за Хебър, но веднага след него Петър Дебърлиев хвана удара на колегата си Христо Матев и победата отиде при пазарджиклии, които идната сряда ще се изправят срещу Вихрен (Сандански). Домакинството за този своеобразен финал на нашата зона ще се изтегли допълнително в БФС до петък.

Хебър: Петър Дебърлиев, Николай Николаев, Димитър Мичков, Георги Иванов, Красимир Здравков, Кристиян Джамов, Цветан Павлов, Андриан Краев, Константин Атанасов, Цветелин Тонев и Стефан Лачов (Атанас Велев, Теодор Стефанов, Георги Чакъров).