Хебър и Локомотив (София) завършиха 2:2 в контрола

Време за четене: 2 минути

Хебър и Локомотив (София) записаха равенство 2:2 в контролен мач, игран на стадиона в Пазарджик.

Проверката бе втора за професионалния тим от столицата, който се наложи с 3:1 над Ботев (Враца) в събота и първа за хебърци, които стартираха преди няколко дни лятната си подготовка.

Въпреки че игра без няколко от основните си футболисти, Хебър принуди втородивизионния тим да наваксва на два пъти в резултата. Домакините откриха в 25-ата минута след попадение на Красимир Здравков. Той се разписа с добавка след шут на Георги Георгиев преди това. Локомотив изравни чрез Илиян Стефанов от спорна дузпа в края на първото полувреме. Хебър отново излезе напред в резултата в 55-ата минута с гол на Георги Георгиев, а в 83-ата Атанас Курдов бе изведен пред вратата на домакините и фиксира крайното 2:2.

За Хебър срещу Локомотив по обективни причини въобще не се появиха новите попълнения Петър Дебърлиев, Никола Иванов и Георги Чакъров. Не игра и Стефан Лачов. Очаква се четиримата да се включат в следващата контрола на пазарджиклии.

В петък отново в Пазарджик Хебър приема друг тим от втора лига – Созопол. Мачът най-вероятно ще се играе сутринта, тъй като „моряците” потеглят от лагера си в Банско и ще се отбият за проверката с нашите по обратния си път към морето.

След мача със Созопол ще се избистри основната група за лагера. Има момчета, които са на пробен период и това ще бъде последния им шанс да ме убедят в качествата си.

заяви след контролата с Локомотив треньорът на Хебър Танчо Калпаков.