Оборище остана във Втора лига

Време за четене: < 1 минута

Отборът на Оборище (Панагюрище) се спаси, като в същия момент разби мечтата за директна промоция на Септември (София). Момчетата на Емил Велев-Кокала надделяха с 2:0 над играчите на Христо Арангелов, които при победа на стадион „Орчо Войвода“ щяха да влязат в Първа лига.

В герой за панагюрци се превърна Герги Нетов. Завърналият се от Лудогорец 2 футболист отбеляза и двете попадения в мача. Първо се разписа в 42-ата минута, а след това удвои в 55-ата минута. Последните минути гостите пропуснаха и дузпа.

Така Оборище завърши сезона с 37 точки, като остана във Втора лига, докато столичани завършиха кампанията на втора позиция с 59 точки. Борис Галчев и компания ще играят срещу победителя от двойката Локомотив (Горна Оряховица) – Монтана за влизане в Първа лига.

Оборище: Христо Иванов, Ели Маркес, Илиян Гаров, Любомир Гуцев, Раиф Мурадов, Христо Стамов, Мартин Сандов (55 – Николай Парнаров), Свилен Щерев, Георги Нетов, Боримир Карамфилов (83 – Кирил Личев), Георги Стефанов (67 – Димитър Алексиев).

Септември: Стилиян Георгиев, Богомил Дяков, Петър Василев (45 – Петър Генчев), Димитър Руйчев, Иво Иванов, Янко Сандански, Борис Галчев, Георги Стоичков (56 – Николай Цветков), Даниел Пехливанов (71 – Костадин Аджов), Ишмаел Байду, Радослав Василев.