ФК Карабунар победи Светкавица

Време за четене: < 1 минута

Победа с 6:2 взе воденият от треньора Начко Василев тим на ФК Карабунар при визитата си на Светкавица (Синитево) в среща от 20-тия кръг на северната „Б“ ОФГ.

Домакините първи поведоха в резултата, след като в 3-та минута Йордан Йорданов вкара за 1:0. В 19-тата Янислав Ненов израви, а само две инути по-късно съотборникът му Румен Годжевъргов реализира попадение за 1:2. Ново реми беше регистрирано в 26-та минута, когато Борислав Календаров вкара за 2:2. От там насетне карабунарци не дадоха никакъв шанс на домакините. В 44-та минута Янислав Ненов отбеляза за 2:3. 11 минути след подновяване на играта през втората част Стефан Шахларски покчаи на 2:4, а в 68-та минута Янислав Ненов увеличи преднината на „драконите“ до 25. Крайното 2″6 с гол в 76-та минута оформи Стефан Шахларски.

Успехът е първи за карабунарци, откакто пазарджишкият футболен специалист Начко Василев пое отбора преди 3 седмици и общо втори за „червено-белите“ от началото на първенството.

„Работата на треньора вече започва да дава своите плодове. През новия сезон ще бъдем още по-добри“, не криеше след мача задоволството си президентът на ФК Карабунар и кмет на селото Иван Каменарски.

С трите точки, спечелени в Синитево, карабунарци се изравниха с Шипка (Драгор), но въпреки това остават последни заради по-лошите си преки показатели.