Преди Хебър – Беласица

Днес от 18 часа Хебър посреща Беласица (Петрич) на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик в мач от 30-тия кръг на Югозападната трета лига.

Нашият отбор

В отбора на Хебър няма контузени и наказани футболисти.

Съперникът

Футболистите на Беласица получиха заплатите и премиите за победата с 4:0 над Пирин в Разлог в 28-мия кръг и се очакваше те да бъдат крайно мотивирани за мача с Миньор. Мачът завърши 2:2. Миньор поведе с 1:0 още в петата минута с гол на Денислав Балев. В 7-мата Беласица изравни с гол на Тодор Кръстев, а в 25-тата минути гостите обърнаха резултата до 1:2 с втори гол на Балев. Домакините изравниха едва в 92-рата минута.

След мача изпълнителният директор на ОФК Беласица Георги Петров беше недоволен от съдийството:

В този мач съдиите играеха водеща роля, което повлия негативно на крайния резултат за отбора на Беласица. Не искаме никой да ни помага на терена. Нашето желание е да се свири реално. Редно беше този мач да се ръководи от мъже-съдии, които познават добре правилника, защото все пак Мирослав Кузманов и неговите асистенти не бяха на нужното равнище и не следваше да ръководят мач като този, от чийто резултат се определя едно от челните места в таблицата. Уверен съм, че ако съдийската тройка на мача Беласица – Миньор беше от жени, те щяха да се представят далеч по-добре от своите колеги. Не може на такъв мач да се пускат засади с 1,5 метра. Асистентите е редно да се движат по линията на защитата, а на този мач беше обратното. Реално в това първенство отборът на Беласица няма да влиза във втора лига, но ако се променят ситуациите в някои аспекти, молбата ми е да не ни се изпращат такива съдии като тези, които ръководиха мача.

Болни и контузени в отбора на Николай Димитров – Джаич няма. Наказан е единствено Николай Костов.

Предишният мач

През есента Хебър измъкна точка от Беласица. Двата отбора завършиха 1:1. Мачът от 13-тия кръг беше отложен и се игра на 23 ноември 2016 в село Коларово. Беласица откри резултата в 17-тата минута чрез Красимир Шапкаров, а Хебър изравни в 30-тата с гол на Тодор Колев.

Класирането

След загубата от Германея в предишния кръг Хебър се измести с една позиция надолу и заема седмото място с 46 точки с 14 победи, 4 равенства и 11 загуби и голова разлика 53:36. Беласица е на четвърто място с 55 точки 15 победи, 10 равенства и само 4 загуби. Голова разлика 47:25.

Съдиите

Димитър Димитров

Мачът ще се ръководи от пернишка съдийска бригада. Главен съдия е Димитър Димитров с помощници  Данаил Петракиев  и Владислав Павлов. Четвърти съдия е Кирил Кирилов, а делегат Петър Петров.

Времето

В часа на мача се очаква променлива облачност с температура около 17 градуса и слаб вятър.