Оборище изплува над опасната зона след победа над Созопол

Време за четене: < 1 минута

Оборище надви Созопол с 2:0 на „Орчо Войвода“ в среща от 22-рия кръг на Втора лига. По този начин панагюрци се измъкнаха от опасната зона и заемат в момента 12-ото място в класирането с актив от 28 пункта. Морският тим пък направи крачка назад, след като остана с 39 точки на четвъртото място в класирането и пропусна да се възползва от грешката на Витоша. И двете попадения бяха дело на Свилен Щерев. В 69-ата минута той откри резутата. След удар от 20 метра на футболиста на домакините Теменлиев не се намеси никак убедително и изпусна топката зад голлинията. В последните секунди на срещата Щерев удвои аванса на своите. Така той оформи и крайния резултат. Маркес направи самостоятелен пробив и видя Щерев на празна врата, а той без проблеми реализира.