Разгромна победа на Хебър над Велбъжд със 7:1

В истинско голово шоу се превърна мачът между Хебър и Велбъжд, който с разгромна победа за Хебър. Въпреки че не упражниха тотален натиск срещу вратата на гостите, пазарджиклии категорично надиграха съперника си със 7:1. Още в 5-та минута Ангел Лачов след пробив през центъра и удар от десетина метра изведе домакините напред. В 13-та минута след пас отдясно, отново Ангел Лачов с отмерен удар по диагонала удвои резултата. Пет минути по-късно обаче нападателят на гостите Кирил Вълов след разбъркване пред вратата на хебърци намали на 2:1. Радостта на кюстендилци обаче беше кратка, в 25-та минута Красимир Здравков от фаул от около 20 метра простреля левия ъгъл на мрежата на Велбъжд. Осем минути по-късно Иван Иванов се възползва от разбъркване в пеналта на гостите и резултатът стана 4:1.

През второто полувреме в състава на домакините на мястото на Димитър Стоянов влезе Стефан Лачов, който в 53-та минута вкара поредното попадение във вратата на кюстендилци – 5:1. Само две минути по-късно след чудесен пробив отдясно топката достигна до правещия отличен сезон Цветелин Тонев и резултатът стана 6:1 за Хебър. Головата сметка закри Стефан Лачов в 73-та минута – 7:1. В игра през второто полувреме влязоха още Георги Георгиев на мястото на Ангел Лачов в 55-тата минута и Илиян Панчев, който смени Цветелин Томов в 62-та минута.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров, Димитър Мичков, Иван Иванов, Кристиян Джамов, Цветелин Тонев, Спас Милушев, Красимир Здравков, Илиян Марчев, Ангел Лачов, Димитър Стоянов-Кежмана (Ст. Лачов, Ил. Панчев, Г. Георгиев)