Изненадваща победа на Чепинец в Перник

Време за четене: 2 минути

Отборът на Миньор (Перник) претърпя домакинско поражение с 2:3 от Чепинец (Велинград) в среща от Югозападната Трета лига. Двубоят на „Стадиона на мира“ премина през голови обрати, но завърши с истински хепиенд за гостите от Велинград.

Още в първата минута вратарят на „жълто-черните“ неразбирателство между Мирослав Иванов и вратаря Даниел Леонтиев бе наказано от Алек Манолов за 0:1. Перничани се върнаха в мача с гол на Кристиян Ковачев. Нападателят се разписа във вратата на бившите си съотборници от Чепинец в 12-та минута за 1:1. Четири минути преди това капитанът на „чуковете“ Томислав Павлов тресна десния стълб на вратата на велинградчани.

След почивката домакините осъществиха пълен обрат в мача от Югозападната Трета лига. В 57-та минута топката се отклони от ръката на Атанас Георгиев от гостите и главният рефер Ангел Ангелов отсъди наказателен удар за Миньор. Капитанът Томислав Павлов не сбърка от бялата точка за 2:1.

Щурмът на велинградчани се увенча с две попадения. В 70-та минута Милен Иванов възстанови равенството – 2:2. Десет по-късно Алек Манолов след асистенция на Алесандро Дамянов, шокира Миньор с нов гол за крайното 2:3.

Двубоят в Перник се отличи и с авторитетното представяне на съдийската тройка, ръководена от елитния арбитър Ангел Ангелов с асистенти Иво Боев и Мартин Русев.

Трите точки увеличиха рязко шансовете на Чепинец за оцеляване в третия футболен ешелон. Добрите резултати на тима, воден от наставника Атанас Стоилов дават големи надежди, че скоро велинградчани ще напуснат последното място в класирането, въпреки че стартираха 2017 г. с нулев точков актив.

Третият ни областен представител в Югозападната трета лига Свобода (Пещера) загуби с минималното 0:1 от Ботев в Ихтиман, но запазаи 13-тото място в класирането с актив от 25 точки, далече от опасната зона на изпадащите. Гола отбеляза Александър Михайлов в 79-тата минута, който засече центриране отдясно и прати топката в незащитения ъгъл на вратата.

Снимки: Киро Киров