Преди мачовете от междинния кръг в Трета лига

В сряда, 5 април, от 17 часа, ще се изиграе междинният 24-ти кръг от Югозападната трета лига. Ето кои  са мачовете на нашите областни представители:

Хебър е домакин на Велбъжд (Кюстендил). Ръководството на Хебър обяви свободен вход за мача. Срещата е от 17 часа на стадиона в село Сарая заради продължаващата рехабилитация на официалния терен на стадион “Георги Бенковски”. Припомняме, че на същото място Хебър посрещна Сливнишки герой (Сливница) преди 2 седмици и го победи с 3:0. Тогава също входът за срещата беше свободен.

В първия мач в Кюстендил Хебър загуби с 1:3, като гола тогава вкара Никола Димитров. Отборът на Велбъжд се намира в серия от три поредни загуби. Кюстендилци загубиха от Пирин (Разлог) с 2:0 в 22-рия кръг, с 2:1 от Чавдар (Етрополе) в отложен мач и домакинския си мач от 21-ия кръг срещу Миньор (Перник), с което усложниха положението си в Югозападната трета лига. В мача с Миньор футболистите на Велбъжд надиграха противника си, Кирил Вълов уцели греда, а Виктор Анастасов пропусна уникално положение за гол. Гостите вкараха малко куриозен гол, дело на Даниел Стефанов, след центриране от пряк свободен удар, от страничната линия. Миньор игра от 36 минута и с човек по- малко, когато с директен червен картон бе изгонен Даниел Гогов.

Отборът на Хебър е в подем с две поредни победи. В събота пазарджиклии победиха Балкан в Ботевград с 0:1 с гол на Цветелин Тонев. Наказан за една среща в състава на Хебър е Константин Атанасов.

Наряда за главен съдия получи Йордан Воденичаров от Сандански. Негови помощници ще бъдат Христо Божков и Райчо Митов, а като четвърти съдия ще се изявява Марио Хаджиев. Делегат на БФС ще бъде Марио Калпушков.

Останалият с минимални шансове за спасение Чепинец (Велинград) гостува на Миньор (Перник). Велинградчани пропуснаха да победят Пирин (Разлог) във Велинград, завършвайки 0:0 и сега едва ли ще успеят да вземат дори точка срещу Миньор. В мача във Велинград през есента Миньор взе победа с 1:4.

Главен съдия на двубоя ще бъде Ангел  Ангелов от София, с помощници Иво Боев и Мартин Русев също от София. Четвърти съдия е Иво Исаев, а делегат Емили Терзийски.

В събота Свобода спечели три точки в събота срещу Чавдар (Етрополе), побеждавайки с 2:1 и сега му предстои гостуване на Ботев в Ихтиман. В първия мач през есента в Пещера Ботев победи с 1:3. В отбора няма наказани футболисти. За две срещи е наказан Венцислав Гурков от Ботев (Ихтиман).

Двубоят ще се ръководи от софийска бригада начело с Вихрен Манев с помощници Радослав Димитров и Радостин Бодуров. Четвърти съдия е Костадин Кръстев, а делегат Стефан Йорданов.