Акумулаторния и СУ „Димитър Гачев“ триумфираха на шахмат

Време за четене: < 1 минута

Отборите на Елхим – Искра при мъжете и на СУ „Димитър Гачев“ при жените триумфираха с първото място в шахматния турнир, който е първа дисциплина от 20-тите юбилейни общински работнически спортни игри за купата „Христо Ботев“. Във финалната среща при мъжете тимът на акумулаторния завод победи Общината с 2.5-0.5 точки. В малкия финал МБАЛ – Пазарджик надделя с 2-1 над Ди Ес Ем. В личното подреждане при мъжете на първа дъска с надпреварата спечели Видо Иванов от МБАЛ – Пазарджик. На втора дъска номер едно стана Атанас Атанасов от Общината, а на трета първенец е Николай Малинов от Елхим – Искра.

При жените в отборната надпревара за втора поредна година, първото място завоюваха дамите от СУ „Димитър Гачев“. Втори се наредиха шахматистките на Център „Човеколюбие“, а третото място заеха тези на Общината.

В индивидуалното класиране при жените на първа дъска победи Антоанета Вангелова от СУ „Димитър Гачев“, а на втора Мария Нуриева от Център „Човеколюбие“.

Призьорите в личното и отборно класиране бяха отличени с купи, медали и предметни награди от организаторите.