Свобода победи Чавдар (Етрополе)

Време за четене: < 1 минута

Свобода (Пещера) направи поредно успешно усилие в борбата си за оставане в Югозападната трета лига. В среща от 23-тия кръг, играна днес на градския стадион в Пещера, домакините се наложиха с 2:1 над гостуващия Чавдар (Етрополе). Пещерци дръпнаха с 2:0 още преди почивката след попадения на изнеслия пореден силен мач Явор Въндев. Роденият в Сливен нападател се разписа най-напред с много прецизен удар извън наказателното поле, а малко след това вкара отблизо втория си гол в мача. След почивката домакините бяха отново по-добрият тим на терена, но пропуски на Зайков и Харизанов ги лишиха от по-убедителен аванс.

Гостите стигнаха до почетно попадение в средата на второто полувреме от дузпа. Много силен мач за Свобода изнесе бяжанинът Живко Готев, който очевидно кара втора футболна младост. Жиката се отличи с голям коефициент на полезно действие и беше навсякъде, където можеше да се озове, помагайки на своите и двете фази на играта.